Wpis z mikrobloga

Ostatetczny breakdown zakupowy. Przymierzam się do kupna nowego telefonu i koniec końców zostałem przy tych dwóch telefonach, w podobnej cenie. I tutaj zaczynają się problemy, bo są zupełnie różne, mają swoje wady i zalety i nie jestem do końca pewien ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy są posiadacze takowych na sali? Napiszcie proszę w komentarzach, co was najbardziej denerwuje w waszych telefonach i na który zdecydowalibyście się drugi raz, zakładając tą samą cenę dla obu. Na plus dla OP6 na pewno wydajność i imo lepsza nakładka, z drugiej strony Samsung ma lepszy aparat i konstrukcyjnie wygląda bardziej atrakcyjnie plus slot na karty pamięci, bezprzewodowa ładowarka. No i wiem, ze wszystko na nim zadziała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Planuję ten telefon na 2 lata, więc wydajność OP6 wydaje się być bardziej na plus, ale z drugiej strony mój Redmi Note 3 Pro też jakimś potworem wydajności nie był, a mam go od premiery prawie 3 lata i w sytuacjach niestresowych jest całkiem przyjemny ()
Obecnie posiadam telefon ze stajni Xiaomi i trochę mnie męczy to, że kilka rzeczy musiałem obchodzić tyłami, żeby w ogóle uruchomić na tym telefonie, dodatkowo potrafi czasami zbzikować i odwalać różne nieprzyjemne akcje, czy to z GPSem, baterią, portem usb i takie tam.

Chętnie poczytam komentarze i opinie na ten temat, wszakże gdzie znajdę lepszych ekspertów, jak nie na mirko? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miło by było, gdyby pojawiło się też jakieś uzasadnienie, nie samo Samsungi jedzo guwno xd

#android #samsung #telefony #oneplus #kiciochpyta

Co wybrać?

  • Samsung Galaxy S8 21.1% (16)
  • OnePlus 6 78.9% (60)

Oddanych głosów: 76

  • 47
@DonMatheo: Nie lepiej Ci poczekac pare dni na OP 6T? Sam uzywam 3T i bardzo sobie chwale. Co dla mnie przemawia za OP nad S8 to ilosc preinstalowanych aplikacji od Samsunga, ktorych nie uzywalem itd. Ja wiem, ze root i mozna wywalic, ale juz wyroslem z tych zabaw.
@DonMatheo: Mam oneplus 6, dwie sztuki, jeden dla mnie drugi dla żony.
Ja robiłem przesiadkę z Samsunga Note 4, żona z OnePlus 1, którego miała od 2014 roku.
Powiem tak:
1.Dash Charging Oneplusa to jest złoto, moment na ich ładowarce i jest 80%+
2.Dzięki temu bezprzewodowe nie jest potrzebne.
3.Nakładka prawie zerowa, i szybkie aktualizacje. Ciekawe kiedy i czy S8 dostanie Androida 9 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DonMatheo: Szukasz telefonu na minimum 2 lata wiec moim zdaniem w perspektywie czasu roznica 200-300 zl az takiej roznicy nie robi, a jednak dluzsze wsparcie producenta i kilka dodatkowych feature'ow jest warte tej ceny. A z ciekawosci za jakies pieniadze mozesz miec S8 lub OP6?
@P-uchate-K: ja sam swojego 3T kupowalem bezposrednio od producenta i generalnie tak sie staram robic ze wszystkim chyba, ze gdzies jest legitna oferta z duzo nizsza cena.

@DonMatheo: mysle, ze kwestia przyzwyczajenia do sluchawek bluetooth i bedzie gitara ;) Ale jezeli faktycznie przekreslasz zakup 6T to sklanialbym sie ku 6 zamiast S8