Wpis z mikrobloga

#migrena #lekarz #zdrowie

Pany. Słowo migrena kojarzy się źle, a nie "jak #!$%@? szlachta" tym co naprawdę mają z nią problem. Regularnie mam krótką aurę migrenową, przeważnie jak długo/nieregularnie śpię. Przechodzi to w godzinę, zostaje dość mocny ból, ale nie ma tragedii. Pierwszy raz od kilku lat złapała mnie "afazja". Czułem się jak porażony. Oprócz słabego wzroku i bolu lewej czesci glowy obok oczodolu nie mogłem dwie godziny mówić. Dopiero wraca to do normy. Myslalem ze juz mi przeszło to na zawsze a tu pyk. Bełkotałem losowe sylaby mimo że wiedzialem co powiedzieć. Jak się chodzi do pracy to nawet nie wiadomo co powiedziec. Macie jakis pomysl jak to zwalczyc? Niektorzy mowia ze to przez brak okulary i wyostrzaniu wzroku inni ze krzywa przegroda nosowa i za malo tlenu w mózgu w nocy. Z góry dzieki od tych co mieli doświadczenie.
  • 4
  • Odpowiedz
@karoladamskikrk: Bez dokładnego przebadania nie jest się w stanie stwierdzić cokolwiek na temat Twojego stanu zdrowia. Mała ilość snu może mieć wpływ na wiele czynników i jeden z nich np. wpływa na ciśnienie krwi przez co serce nie daje rady jej pompować. Po prostu idź do lekarza i to jak najszybciej.
  • Odpowiedz