Wpis z mikrobloga

Od kilku lat siedzę w #aspnetmvc (bardziej backend) i do tej pory korzystałem tylko z Razora/ręcznie mieszałem w DOM za pomocą jquery. Mam już tego powoli dosyć, chcę podnieść kwalifikacje a i przy okazji nie bez znaczenia jest fakt, że w ofertach pracy pojawia się często para #aspnet + #react. Zacząłem więc naukę reacta i o ile sama mechanika i użycie wydaje mi się w miarę jasne (kwestia wyrobienia nawyków) to jestem w ciemnej d**ie jeśli chodzi o polepienie tego z #aspnetmvc. Zacząłem od ReactJS.NET. Sposób jego działania wydaje mi się naturalny, tzn. przekazanie modelu do metody @Html.React w razorze ale mam wrażenie, że nie tak się robi nowoczesne aplikacje. Tutaj np. https://www.youtube.com/watch?v=bnFgGYooDCM jakoś jeszcze inaczej to robią. Jest w ogóle jakiś best practice w tej materii?

Ktoś jest w stanie polecić jakiś tutorial jak używać #react w #aspnetmvc? Tudzież podrzucić jakieś repo z przykładową aplikacją (chodzi mi o coś a'la środowisko produkcyjne a nie aplikacje typu Hello World bo takowe mam już za sobą). A może ktoś w pracy korzysta z takiego stacku i jest w stanie przybliżyć temat?

#programowanie #frontend
  • 5
@damyrade: przykladową aplikacje masz w Visual Studio przy tworzeniu aplikacji webowej ASP.NET Core. W pracy używamy ASP.NET Core + Angular i jest spoko. Ale zasady w przypadku reacta, angulara czy vue sa takie same. Co do wynalazków type ReacjJS.NET to bym sobie darował. Ogarniecie webowego stacku type react/vue/angular + redux to jest chwila moment