Wpis z mikrobloga

#it #serwery #powershell #windows #programowanie
A więc mam skrypt w PS którego zadaniem jest aktualizacja pól w #jira zawartością z widoku. Ponieważ jest to widok nie mogę wykorzystać triggera który wyzwoli mi skrypt po aktualizacji danych. Napisałem więc skrypt, który w pętli odpytuje widok i wybiera najnowsza wartość. Tu moje pytanie, mogę taki skrypt odpalić na powiedzmy 8h dziennie a po 8h go ubijać? Chciałbym żeby startował rano, a o 16 był ubijany.
  • 4
  • Odpowiedz
@Koliat: Nie więcej niż minutę, po wykonaniu samego zapytania SQL sprawdzam IF czy Invoke-sqlcommand coś zwraca, jeśli tak wykonuje się dalszą część gdzie wartość jest wstrzykiwana do Jira. Jak nie to ponownie wykonywany jest select na widoku i tak w kółko.
  • Odpowiedz
@4n0n: W sensie, mam jakąś awersję do takich pętli. Nie dasz rady po prostu zrobić triggera na tabeli?
Ew użyj może task schedulera, bo task zapętlony sam w sobie brzmi słabo. No ale jak działa, to i taki przeszczep się nada
  • Odpowiedz
@Koliat: widok nie jest zmaterializowany więc trigger odpala. Przetestuje rozwiązanie zapętlonego taska na tescie i pomyślę na rozwiązaniu które będzie odpalane raz na godzinę. Generalnie dane w tym widoku pojawiają się nieregularnie i czasami jest to kilka rekordów dziennie. Ale zależy mi na tym żeby te dane były jak najszybciej wyświetlane w zgłoszeniu.
  • Odpowiedz