Wpis z mikrobloga

Ema świrusy. Po zdjeciu drewnianej listwy i paru ukrytych klepek mozaika, ktore byly szczytem luksusu w latach 80. spod balkonu wewnatrz domu ujrzalem taki widok jak na zdjeciu. Jak powinna prawidlowo wygladac izolacja pod balkonem? Chodzi mi o warstwy wewnatez i na zewnatrz, bo to co jest to nadaje sie chyba tylko do wydlubania. Przyznam, ze kiedy nadeszly chlodniejsze dni to tak smaga po kulasach, ze nie idzie wytrzymac, a temp w pokoju oscyluje w okolicach 14 stopni, kiedy w innych pomieszczeniach jest 20. Mieszkam w tym domu pierwsza zime, takze jeszcze sie za bardzo bie znamy :) Mirko ratuj :D
#budownictwo #remont #remontujzwykopem
Pobierz kubabe - Ema świrusy. Po zdjeciu drewnianej listwy i paru ukrytych klepek mozaika, kt...
źródło: comment_82rXpwVJLHEjPshcH3iwSlEYfoY7B0of.jpg
  • 13
@Terki z tego co wyczytalem na oknach to byly wymieniane w 1997 roku. Moze wtedy byla taka moda :P

@pilot1123 podloga jest popekana tylko przy drzwiach balkonowych, takze chyba nie trzeba calego pokoju demolowac. Podloge na balkonje bede robil w przyszlym roku. Chodzi mi o to jak powinna wygladac izolacja pod sama rama, zeby jakos godnie przetrwac zime. Osadzic to na jakichs klockach podporowych, uzupelnic styrodurem i uzupelnic podloge betonem? Moge skuc
@kubabe: Od zewnątrz: wydłub ten pokruszony beton i zalep jakąś zaprawą wyrównującą (tylko na cemencie a nie goldband jak większość "fachowców", chyba że dobrze siedzi i Ci się podoba to zostaw. Wysmaruj klejem do membrany edpm, bo nie ma sensu tam wklejać samej membrany (chyba że kupisz taki mały pasek) - chodzi o to aby to było szczelne i woda nie lała się do środka (ani wiatr nie zawiewał).
Od środka
@jarzyn123: Dzięki Mireczku za konkretną poradę. Ten beton od zewnątrz rozpadł się od samego patrzenia, także i tam będę musiał zadziałać. Drewniana listwa na tej piance siedzi dość sztywno. Po wydłubaniu pokruszonego betonu wewnątrz, poniżej tej pianki mam 5 cm 'otchłań' i podejrzewam, że przez nią wpadało najwięcej zimna. Pianka sobie z tym poradzi, czy dłubać wszystko i tak jak poradziłeś pianka/płyta pir/styrodur?
@kubabe: Wydłub wszystko co luźne. Jeśli listwa stoi sztywno to nie musisz wyjmować, pewnie okno na niej stoi. Pianka zawsze wypełni wszystko - możesz kupić klej do styropianu zamiast zwykłej pianki - będzie sztywniejszy. Po prostu dużą dziurę łatwiej i taniej wypełnić styropianem. Ale jeśli nie wydłubiesz tej listwy to ja wypełnił bym to pianką.
@kubabe: Mialem podobny problem z oknem. Jak wszystko wysuszyłem to dałem piankę pod okno a od wewnątrz i zewnątrz nakleiłem bitumiczną matę dekarską, delikatnie na ramę okna i dalej na beton. Suszarką do włosów delikatnie ogrzałem w narożnikach i wszystko idealnie sklejone.