Wpis z mikrobloga

Mirki od #xiaomi - myślicie, że warto: https://www.amazon.de/dp/B07CZFRXP1 ? 382 euro za #mix2s z przesyłką to dobra oferta. Ale może lepiej czekać na spadek cen, skoro mix 3 miał wczoraj premierę? Minusem jest, że sprzedaje nie #amazon tylko jakiś sklep za jego pośrednictwem. Nie orientuje się ktoś, jak wygląda wtedy gwarancja? Czy to trzeba się kontaktować ze sklepem, czy Amazon pośredniczy? Bo polskie serwisy pewnie go nie ruszą, skoro nie jest z polskiej dystrybucji?

Porównując ceny: 1645 zł z Amazona (dwuletnia (?) gwarancja, niemiecka faktura VAT, unijne prawodawstwo, w razie problemów pomoc Amazona (?))
Polski magazyn #gearbest: 1605 zł (roczna chińska gwarancja, półroczna ochrona PayPal, brak VAT)
Chiński magazyn #gearbest: 1511 zł (roczna chińska gwarancja, półroczna ochrona PayPal, prawie pewny brak VATu, 2-6 tygodni czekania)

To chyba najtańsza dotąd sensowna oferta podpadająca pod unijne prawodawstwo, więc taguję #cebuladeals
  • 20
@poziomek90: to znaczy w przypadku kupna z tego Amazonowego linku (od sklepu, który chyba nie jest oficjalnym dystrybutorem), to sam musiałbym do tego sklepu odsyłać? Ale mimo wszystko to pewniejsze, niż zakup z Chin, bo oni teoretycznie powinni mi to naprawić? Czy się gwarancją nie przejmować? No i czy kupować teraz czy można się spodziewać sporego spadku cen w listopadzie, bo 11.11 i black friday?
@radekrad: Nie wiem, na pewno musiałbyś się z nimi kontaktować. Pewniejsze niż Chiny i to dużo. Do tej pory kupiłem 7 budżetowych Xiaomi i nie przejmowałem się gwarancją. Jedynie w dwóch popsuły się pierdoły w stylu mikrofon czy głośnik, które sam wymieniłem za łączenie 50 złotych, bo mi się nie chciało odsyłać na gwarancję i czekać. Jednak w przypadku flagowca i takich pieniędzy już bym zwracał uwagę. Najnowsze flagowce Xiaomi raczej
@poziomek90: ale właśnie o bestcenie słyszałem bardzo złe opinie. Nawet regulamin mają podejrzany:
Sklepie – należy przez to rozumieć sklep internetowy pod nazwą „Bestcena”, funkcjonujący w sieci www. pod adresem internetowym www.bestcena.pl, prowadzący sprzedaż Produktów znajdujących się w asortymencie Sprzedającego
Sprzedającym – należy przez to rozumieć spółkę działająca w obrocie pod firmą Bestcena LTD. nr ‎10415013, Suite no 2, First Floor, Kenwood, 77a Shenley Road, Borehamwood WD6 1AG United Kingdom.

Czyli
@radekrad: No nie ma, ale to przynajmniej polski sklep, łatwiej się dogadać :P Kupiłem od nich Redmi Note 5 z dystrybucji na Luksemburg, czyli też gwarancja europejska


@poziomek90: Życzę powodzenia dochodzenia roszczeń gwarancyjnych z tym "sklepem" xD Z polskimi sklepami nie jest lekko, zdecydowanie lepiej kupować na Amazonie.

to znaczy w przypadku kupna z tego Amazonowego linku (od sklepu, który chyba nie jest oficjalnym dystrybutorem), to sam musiałbym do tego
@Pomyslowy_Dobromir: przemyślałem sprawę przez noc... i sądzę, że w ciągu miesiąca będzie się dało ten telefon jeszcze taniej kupić... ale sądzę jednocześnie, że różnica nie będzie duża. A tutaj jest gwarancja, szybka dostawa i Amazon, który bardzo cenię (zwłaszcza po tym, jak sprawnie reklamowałem myszkę). Dużo kupuję z Chin (łącznie z laptopem), ale przy telefonie różnica w cenie jest minimalna, a naprawa robi się dość ciężka. Więc... więc zdecydowałem się kupić.
@Pomyslowy_Dobromir: a inna sprawa, to rozważałem kupno Mix3 i czekałem na jego premierę... ale zrezygnowałem z tego pomysłu bo jakoś nie wierzę, że taka budowa będzie wytrzymała. mixy to zawsze był poligon doświadczalny... ale z mix 3 wydaje mi się, że przesadzili...
@radekrad Widziałem, jak rozbierali mi mixa 3, mechanizm jest przesuwny, magnetyczny, przykręcany na wiele śrób do ekranu, takie sanki. Więc nawet jak się zrypie, co jest mało prawdopodobne to be problemu będzie można go wymienić.