Wpis z mikrobloga

Mam problem z internetem od Play, a konkretnie tym, że jest wolniejszy od nieodżałowanej neostrady.

Otóż jest to jakieś LTE, do którego dali modem Huawei, ale obecnie za router robi mi telefon, bo tak jest trochę lepiej.
Mieszkanie ma dość grube ściany i zasięgu często po prostu nie ma na tyle, by to rozsądnie działało.

Czy jeśli kupię sobie zewnętrzny router wi-fi z antenkami(sorry za ignorancję, ale nie wnikam w to więcej, niż muszę), to jest szansa, że sytuacja ulegnie poprawie?
Czy da się jakoś spowodować, by szybkość tego internetu wzrosła? Niestety, póki co nie mam możliwości zmiany oferty, ale kolejny internet na pewno nie będzie mobilny.

#internet #komputery #wifi #router
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrinsFrans: Jaki to konkretnie model tego modemu? Jaka masz moc sygnału? Przed wzięciem umowy nie testowałeś Internetu z tej sieci w swojej okolicy?
@Ziame: Telefon w kącie często ma jedną lub dwie kreski zasięgu. Jak postawię na parapecie na takiej podstawce z Ikei to często czuć różnicę.
Tylko chodzi mi też o to, czy router, do którego wsadza się modem z SIM-ką, albo samą SIM-kę jest w stanie zaoferować znacząco lepsze parametry, jeśli idzie o odbiór tych fal? Będzie analogia radio z drucikiem miast antenki vs dużą anteną na dachu?

@exyvL: Nie mam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrinsFrans: W zależności od budżetu, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup routera wifi z LTE + zewnętrzna antena na przykład ATK-10, bądź ATK-20.

Najlepiej gdyby jeszcze ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowiedział, gdyż może zaproponuje lepszą alternatywę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. Tak w ogóle to masz 14dni na ewentualne wycofanie się z umowy, chyba że już ten czas minął.
@PrinsFrans: Zapnij się na inne pasmo, jakaś nadzieje że będzie szybsze jest. Play sieje lte na 800/1800/2100/2600, pewnie siedzisz na szczątkowym zasięgu 2600 które jest zapchane (najwięcej użytkowników tutaj wchodzi)