Wpis z mikrobloga

Pytanie do #rozowepaski - naszła mnie rozkmina podczas malowania paznokci- czy któraś z Was też ma problem z trzymaniem się lakieru na paznokciu? Czy zmieniło się to jak zaczęłyście używać hybryd? Bo ja jeszcze jestem na etapie zwykłych lakierów. Ale czy używam drogiego czy taniego, to po 2 dniach juz się ściera, schodzi itd. Dużo garów zmywam w domu :D Czy to może być tego powód? Nauczyłam się już nie zalewać skórek a i tak niedługo po malowaniu mogę zdjąć ten lakier z całego paznokcia. Co robię źle? :( #kosmetyki
  • 11
@norepinefryna: Hybryda dużo lepiej i dłużej się trzyma, chyba, że masz pracę (taką jak ja) gdzie prawie cały czas w rękawiczkach albo ręce mokre to może być gorzej. U mnie jest tak, że lewa dłoń wygląda idealnie, a na prawej zaczynam odchodzić lakier od góry, no ale prawą ręką więcej pracuje, że tak powiem... Dużą robotę robi też zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia i nałożenie topu
@Wredny_Rudzielec: Rozumiem, chyba czas znaleźć sobie kogoś od zmywania xD
@Merolka: Zawsze przejeżdżam przed malowaniem zmywaczem do paznokci, odsuwam skórki itd - do odtłuszczenia wystarczy zmywacz?
Mam top coat z Essie, dokładnie Good to go, coś tam przedłuża ale i tak niewiele
@norepinefryna mycie garów jest wrogiem lakierów. Tez mam ten problem, po przejściu na hybrydy trzymały się dłużej, z 2-3tyg, i nawet gary myć można. Ale mimo ze wszyscy mówili ze im dłużej je nosisz tym dłużej trzymają u mnie nie działało. Jak znajdziesz sposób na dłuższą trwałość to wołaj, chętnie spróbuję
@norepinefryna: zmywacz, spirytus, ewentualnie cleaner do hybryd, ale to w sumie spirytus xD No ewentualnie możesz przelecieć bloczkiem polerskim po płytce, powinien lepiej trzymać. Ogólnie trochę dłużej trzymają mi się lakiery niby żelowe z Avonu, malujesz normalnie bez lampy. Bo takie zwykłe to też było max 2 dni nawet bez garów ( ͡° ʖ̯ ͡°)