Wpis z mikrobloga

Witam, ktoś ma pomysł z głośnym wiatrakiem od procesora? Niedawno wymieniłem procka na fx 6300 i podkręciłem go. Wszystko śmiga tylko wydaje mi się, że płyta nie wyrabia i grzeje się sekcja jak na zdj. TMPIN2 nie znalazłem od czego to, ale ona się najbardziej grzeje z tych trzech i często się właśnie włącza wiatrak. Niby nic no ale słychać go i robi się to irytujące. Dodam, że mam chłodzenie cooler master hyper 103. Na pewno to ten wiatrak bo zatrzymałem go na chwilę palcem. #amd #help #hardware #cpu #fan
kubicv10bEZi - Witam, ktoś ma pomysł z głośnym wiatrakiem od procesora? Niedawno wymi...

źródło: comment_AjjhV4HdsaT9I54vkUza0Bb0FDX85heI.jpg

Pobierz
  • 10
@Raciatek jakie odczyty? @ptasiek2 wiem, że jest częścią wymienną ale może da się tego uniknąć.. nie jestem specem w tych sprawach dlatego tu pisze. Gdybym chciał wymienić to bym poszedł i wymienił. Pytam bo może da się to inaczej rozwiązać..
@ptasiek2 no nie sądze, żeby wentylator za 20zł był lepszy od chłodzenia za ok +-100zł, i nie chodzi tu o montaż tym bardziej... Nie rozumiesz chyba dyskusji ;) Chodzi mi bardziej o napięcie przy podkręcaniu może za duże i dlatego albo cokolwiek może źle zrobiłem. @Raciatek dopiero jutro mogę podesłać :/
@Muszynski_Jan tak po wymianie procka dałem nową pastę ale temperatura podczas obciazenia nie jest wysoka, przy karcie też zmieniłem i się nie grzeję. ta sekcja co jest zaznaczona na screenie się grzeje i nie wiem za co odpowiada. Może po prostu płyta sie grzeje mocno przez podkręcony procesor mam GA 78LMT-S2 v.1.0