Wpis z mikrobloga

@tomesz ja #!$%@?, odżałuj 2k i zrób sobie w Czechach bez czekania. W Mlada Boleslav jest dobry chirurg i niedrogi, Vit Dvorak. Ja jestem na stałe w Brnie, też mogę popytać. Po zerwaniu pewien czas jest potrzebny żeby zeszedł stan zapalny, ale ponad rok to proszenie się o dodatkowe kłopoty.
@tomesz: rezonans, rezonans, i jeszcze raz rezonans - to plus dobry lekarz od interpretacji wyniku to jest absolutna podstawa przy jakiejkolwiek kontuzji kolana. Kolano to zamknięty staw, usg i rentgen dają całe wielkie gówno - bez wyników rezonansu to jeden pies czy człowiek pójdzie się do najlepszego ortopedy w kraju czy wioskowego szamana, diagnoza będzie tak samo losowa.
@Dr_Killjoy: właśnie zostałem skierowany na rezonans w maju tego roku, ortopeda stwierdził zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i tak sobie teraz czekam na swoją kolej... Mirku co do operacji w Czechach, serio to koszt tylko 2k? Ja sam dostałem ofertę 13k + 3,5k rehabilitacja w PL.
@tomesz: ciężko powiedzieć na pewno, bo ja tutaj jestem ubezpieczony więc płaciłem tylko za pobyt w Surgal Clinic, (a robił mnie Milan Novotny, ordynator oddziału, lekarz kadry Czech w hokeja i ogólnie jeden z lepszych fachowców w tej części europy. Ale miałem farta, bo okazało się że kumpluje on z szefem HR naszej firmy, który wbił mnie na termin).

Info mam stąd jak sam pytałem na czeskim Reddicie:
Pobierz Dr_Killjoy - @tomesz: ciężko powiedzieć na pewno, bo ja tutaj jestem ubezpieczony wię...
źródło: comment_TvD1NZgrvB7lX9wxJFu4gZxhbdKsM4s0.jpg
@Dr_Killjoy: pierwsza reko lewej nogi miałem pobieraną z półścięgnistego, lecz prawdopodobnie ortopeda coś #!$%@?ł (tak mi inny ortopeda powiedział zdawkowo, powiedział, że dziwnie dziure wywiercił w kości piszczelowej, ale też nie chciał komentować za bardzo poczynań swojego kolegi po fachu). Druga operacja tak samo, tylko pobranie z prawej nogi, wyszło spoko, już 2 lata po i nic mi nie dolega. W sierpniu zerwałem w prawej. Planowo miał pobierać z rzepkowego, ale
@Krzy_sztof: nie ma tego złego, z Twoim expem pewno wiesz że możliwość szycia internal bracing to acl-owa szóstka w totka, trzymaj się mireczku, i ciśnij mocno na siłce, dobre mięśnie wokół stawu to jak stalowy oplot na lince hamulcowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)