Wpis z mikrobloga

@yuppy_:
Lenovo t430 możesz ustrzelić w dobrym stanie w tym budżecie. Ja kupiłem prawie nieużywanego. Jedyny problem to ekran.
W tej cenie nie kupisz używanego laptopa z ekranem nadającym się do pracy z grafiką.
Pozostaje zewnętrzny monitor ale tu również jest haczyk, starsze uklady IntelHD będą miały max 30hz w 4K
@yuppy_:
Jeżeli chciałbyś pracować w rozdzielczości 4K to zintegrowana grafika, może mieć max 30hz, innymi słowy wszystko na ekranie będzie okropnie lagowało, kazda animacja okna, ruch kursora itd.
@Domownori: nie myślałem narazie nad pracą w 4K, mój poziom to troszkę więcej niż początkujący. Mój stary laptop pada i chciałbym zaopatrzyć się w coś ciut nowszego. iMac trochę mnie kusi ale w tej cenie to ciężko dostać coś dobrego.
@cysiekw: mam teraz starego laptopa Acer Travelmate 5542 - procesor AMD Phenom x3 (chyba mam odblokowany 4 rdzen), 4 gb ramu (2x 2gb ale nie dual chanel) i grafika ATI Mobility Radeon HD 4250 (1366 x 768).
Czy może wymienić tylko dysk na ssd i paste pod prockiem i grafiką?
@yuppy_: ogólnie jeśli chodzi o ekrany do laptopów to w zasadzie wybór ogarnicza się do Della XPS i MacBooka.
Przy tańszych lapkach robota przy grafice (nawet web) wymaga dokupienia jakiegoś podstawowego monitora.