Wpis z mikrobloga

#sharp #xiaomi #purifier #smog #oczyszczaczpowietrza #oczyszczacz #klarta #powietrze #nawilzacz

W ramach paniki smogowej i w sumie gęstej mgły (smogu?:o) w Warszawie zacząłem się zastanawiać nad oczyszczaczem powietrza - czy w ogóle warto i czy to coś pomoże? Mirki, mirabelki - jeśli macie takie urządzenia to czy czujecie róznice? Jakie macie doświadczenia z nimi.

Jeśli się zdecyduje, to co polecacie? Potrzebuje coś do mieszkania około 31m2; raczej koszta eksploatacji mają znaczenie - czyli nie chciałbym wydawać 300 pln co pół roku na nowe filtry a za prąd miliony monet; przy czym bajery typu pilot, aplikacje nie mają dla mnie znaczenia - jestem prostym człowiekiem, co chce wydajne, tanie w eksploatacji urządzenie które będzie oczyszczać powietrze.

Zastanawiam się nad paroma opcjami do tej pory, może macie jakieś zdanie, opinie, rady?

- XIAOMI AIR PURIFIER PRO
- SHARP KC-D50EUW (przy czym nad tym się zastanawiam najbardziej z powodu żywotności filtrów (oczywiścieie nie wierze ze będzie 10 lat funkcjonować :P - ale może 4 lata da radę))
- Sharp KC-A50EU-W
- Klarta Forste 2 Black
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krzyszy: czemu taki drogi xiaomi rozważasz? Ja mam aie purifier 2. Będę używał drugi sezon. Wylaczalem go gdy nie byłem w domu i właściwie taki oczyszczacz nadaje się do jednego pomieszczenia, trudno żeby wyczyścił Ci powietrze w całym domu. Ja używałem swojego w sezonie co noc w sypialni. Właśnie zaczynam drugi sezon. Możesz go odpalić przed przyjściem do domu z aplikacji mobilnej.
Max3nium - @Krzyszy: czemu taki drogi xiaomi rozważasz? Ja mam aie purifier 2. Będę u...

źródło: comment_pgcs3ynfUj8vFn8f9PutXWkF4y89VzpH.jpg

Pobierz
@Krzyszy: Też jestem w trakcie wyboru. Z wyżej wymienionych KC-D50EUW jest najlepszy plus ma filtr węglowy, nawilżacz powietrza i plasma cluster. Jest jeszcze nowsza seria G z lepszym sterowaniem, ale nie wiem czy jest sens dopłacać. Sharp daje teraz 5 lat gwarancji - https://sharphome.eu/pl/gwarancja/. Sprawdź sobie jeszcze w instrukcji pdf czy Ci odpowiada wydajność i poziom hałasu na poszczególnych prędkościach - https://sharphome.eu/pl/sharp/oczyszczacze-powietrza-klimatyzery/kc-d50euw/. Zmiana filtrów po tych dajmy 5 latach to ok.
@przekliniak:
Wychodzi w takim razie 200 pln rocznie przy założeniu wymiany po 5 latach (ciekawe czy da się jakoś 'zgenerować' odkurzaczem; ogólnie nie jestem też pewien czy nawilżacz jest 'dobry' - biorąc pod uwagę że potrafią się zagrzybiać, zadaje sobie pytanie czy chciałbym urządzenie posiadający nawilżenie :) Co myślisz o tym?
@Krzyszy: xiaomi jest słabe bo ma w zasadzie namiastki filtrów weglowych, miałem ten w wersji extended to nie wiem czy wystarczył na 2mc, po 3mc zamiast zatrzymywac zapachy to sam zaczął śmierdzieć a samego węglowego się nie kupi tylko trzeba cały wymieniać. zdalne sterowanie co raz miało problem z połączeniem przez wifi i nie widziało urządzenia. czujnik jakosci powietrza to tak naprawde "czujnik kurzu" a nie smogu przez co tryb automatyczny
Wychodzi w takim razie 200 pln rocznie przy założeniu wymiany po 5 latach (ciekawe czy da się jakoś 'zgenerować' odkurzaczem; ogólnie nie jestem też pewien czy nawilżacz jest 'dobry' - biorąc pod uwagę że potrafią się zagrzybiać, zadaje sobie pytanie czy chciałbym urządzenie posiadający nawilżenie :) Co myślisz o tym?


@Krzyszy: co do nawilzacza to nawilzacz jest ewaporacyjny takze nic Ci nie zagrzybi, poza tym dziala automatycznie wylacza sie przy 60%
@rosso_corsa: super dzięki, naprawdę dobra i pomocna opinia.
W sumie po prostu wszystkich analizach - jeśli będę kupować odświeżacz to właśnie kcd40 - dużo bardziej przekonuje mnie pod większością kątów.

PS. Co do nawilzacza to jak zwykle obawy wyszły przez nieznajomość tematu :)