Wpis z mikrobloga

Gdzie we wrocławiu można wyjść i tak miło i ciekawie spędzić czas we dwoje przy tej pogodzie którą mamy? Mam na myśli coś w stylu hydropolis, escape roomów ale tam już byliśmy. Zastanawiam się jescze nad papugarnią ale nie wiem czy to dobre miejsce żeby się wybrać w celu poznawania. Kojarzycie jeszcze jakieś podobne? Szukam po necie ale bez spektakularnego efektu

#wroclaw #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 23
@DawidWrc Papugarnia to tak na max kilkadziesiąt minut, papugi są zainteresowane człowiekiem tylko gdy ma się w ręce pokarm, dodatkowo lubią gryźć i szarpać włosy. Kocie kawiarnie są spoko - koton i kotcafe, siedzisz z kawą, ciastkiem i bawisz się z kitkami. W słoneczne dni można jeszcze iść do zoo, tam to spokojnie kilka godzin. Może jakaś herbaciarnia albo knajpka z planszówkami?
@fspolczynnik: Właśnie zastanawiam się nad zoo, ale ono jest czynne do 17 a podejrzewam że przez 15 nie damy rady się tam dostać. Myślałem właśnie o hexie z planszówkami ale podobno jutro po 17 nie ma wolnych stolików (nie odpisali mi czy rezerwacje czy co). Tej papugarni się właśnie dlatego obawiam żeby jej długich włosów nie poszarpały itd
@DawidWrc Papugi lubią świecidełka i kolorowe rzeczy, mnie jedna pogryzła do krwi bo intrygowały ją czerwone paznokcie i próbowała ściągać gumkę z włosów, trzeba tam uważać. Ogólnie spoko miejsce, ale bardziej na jakiś luźny wypad niż wstęp do randki.
@Shmit: Ale to też bardzo krótko czynne, zresztą chyba nie ma biletów tylko do afrykarium? I kupuje się do zoo + afrykarium? Ile czasu schodzi na powolne przejście afrykarium?
@DawidWrc Nie mieszkam we wro, więc poza tym co wcześniej napisałam przychodzi mi do głowy jeszcze rajd po muzeach, ogród botaniczny niestety już ma ograniczone zwiedzanie. Zawsze można wypożyczyć rower i ruszyć w plener do jakiegoś parku/lasu, jeżeli coś jest w okolicy. Afrykarium jest w zoo, na jednym bilecie - samo na spokojnie zajmie z godzinę, motylarnia na końcu zoo też jest świetna
@fspolczynnik: Zrobiłem rajd po muzeach jak była noc muzeów, na razie mi chyba starcz takich rzeczy :P Bardziej chciałem coś mniej poważnego jak właśnie escape room albo hydropolis - piękne, urocze i świetna zabawa aniżeli smutne zwiedzanie zabytkow. No i ciemno się robi koło 16:30 więc ciężko cokolwiek na świeżym powietrzu zwiedzać
@DawidWrc jak nie hex, to pamiętaj że jest padbar i ewentualnie cybermachina jeśli chodzi o planszowki. Fajny pomysł to wypożyczyć te elektryczne hulajnogi i pobujac się po rynku, bulwarach i Ostrowie Tumskim.
@Lokif: Rynek znamy na pamięć, po tumskim ostatnio spacerowaliśmy nocą. Właśnie padbar i arbar jeszcze mam teraz w pomysłąch do rozważenia, ale szukam wciąż jeszcze coś bardziej interaktywnego
@DawidWrc w takim razie zona71 - mój kumpel prowadzi, gorąco polecam ale to jest uber interaktywne(), może też pubquiz codziennie gdzieś jest organizowany
@DawidWrc w zonie jest taki przemial ludzi że łatwo ogarnąć i podpiąć się pod jakąś grupkę, ze dwa lata temu "strzelalem" się z dwoma kumplami kontra tuzin 3klasistow i nie wiem kto miał większa frajdę :P
@kruszon_: Hydropolis ma bardzo fajny nastrój, jest klimatycznie. Ale to właśnie to nam się najbardziej pdobało, tak generalnie to mało jest interaktywnych rzeczy jakichś, eskponatów itd. Dużo tekstu do czytania (bardzo dużo), czasem jakiś film gdzieś puszczają o historiach powiązanych z wodą
@DawidWrc: myślę że przy ładnej pogodzie jest całkiem miło na takim rejsie. Byłem w wakacje, jeszcze jak się jakiegoś drineczka czy piwerko popija to to już luksja. Można też jakiegoś chleba porzucac Kaczorom i rybom. W muzeum miejskim chyba jest teraz jakiś rozszerzony skarb sredzki, to też można zajść zobaczyć