Wpis z mikrobloga

Jakiś ekspert mi podpowie czy grając Polską można zostać cesarzem? W sensie takim co trzeba spełnić by móc nim zostać. Trzeba zagarnąć odpowiednie ziemie, czy na jakiej zasadzie to działa, bo pamiętam, że jak grałem z pół roku temu to grałem Leonem to podbiłem cały teren współczesnej Hiszpanii i wtedy miałem możliwość stworzenia cesarstwa, ale za bardzo nie wiedziałem dlaczego. Na logikę to pewnie trzeba mieć więcej, niż dwa królestwa, no ale nic, ja się nie odzywam, czekam na ekspertów, którzy bardziej mi to wytłumaczą, dzięki :D
#ck2 pozwolę sobie otagować #eu4 bo tam wielu graczy ck2 :D
  • 11
@ldldld3: Polska należy do Imperium o bardzo wdzięcznej nazwie "Wendish Empire" (Skład: Polsza, Litwa i Pomorze) by utworzyć Imperium DeJure musisz mieć 80% terytoriów.

Jest też opcja "Custom" By stworzyć imperium Customowe musisz mieć, bodajże 130 "holdings" w kraju lub 3 tytuły królewskie (albo dwa ni pamiętam)

W obu wersjach potrzebujesz też podpowiedniej ilości złota i prestiżu.
@RandomowyMetal: No właśnie patrzyłem tam po ikonkach i widziałem Wendish Empire i właśnie tak myślałem, że muszę mieć jakąś większą część tego terytorium by coś zdziałać, ale potrzebowałem rady eksperta, no nic, teraz już wiem więcej i mogę się bawić, dzięki :D
@niochland: @szwelx: Zamysł jest taki, żeby gracz był w stanie stworzyć jakiekolwiek przynajmniej quasi historyczne królestwo/imperium w jakimkolwiek obszarze mapy. Podobnie jest z dynastiami, zależnie od wybranego okresu historycznego w każdym miejscu mamy jakąś dynastię historyczną, legendarną lub całkowicie zmyśloną.
@ldldld3: Zainstaluj sobie mod Historical Immersion Project. Te domyślne imperia to historyczne raczysko, które ten mod likwiduje, zostawiając jedynie trzy - HRE, Bizancjum i Persję. Jeśli chcesz utworzyć inne to potrzebujesz 120 holdingów, 3 tytuły królewskie i 2k prestiżu. O ile dobrze pamiętam, a jeśli nie to po zostaniu królem powinna pojawić się ta opcja w wydarzeniach wraz z dokładnymi wymaganiami.

@szwelx: JW. W tym modzie masz puste plamy bez
@ldldld3: Mod to w skrócie modyfikacja gry, czyli zawartość tworzona przez fanów. Jak jego nazwa wskazuje skupia się on na zapewnieniu jak największej dokładności historycznej. Sporo nowych eventów, mechanik (jak np. koronacje) oraz piękna nowa mapa. No i można wywalić Indie i część Afryki dzięki czemu gra szybciej chodzi.

Link do pobrania: http://hip.zijistark.com/releases/latest.pl

Instrukcja instalacji:
1. If you have a "modules" folder in your mod folder, delete it.
2. Unzip everything