Wpis z mikrobloga

Jest jakiś formularz do wysyłania skarg i zażaleń? Na stronie http://www.mpk.krakow.pl nic nie widzę, a chętnie bym coś wysłał w temacie 704. Ja jeszcze rozumiem, że w tygodniu bywają korki, są prace przy remoncie, które czasem blokują przejazd, ale co takiego stało się 11 listopada, że najpierw nie jechało nic przez 15 min, a potem pojechały trzy na raz (i to nie "na raz", tylko dokładnie jeden po drugim, trzy jednocześnie stały na Bagateli). Siostra przechodząc koło pętli podsłyszała niedawno rozmowę trzech kierowców/motorniczych, gdzie dwóch na pytanie trzeciego co robią, odpowiedziało, że idą na przerwę, bo tylko głupi jeździłby ciągle tam i z powrotem. Myślałem, że to #heheszki, ale chyba jednak nie...
#krakow #mpkkrakow
  • 15
@podrabianietz: Aha. Tylko, że 704 to autobus i ja czekałem na jednym z początkowych przystanków, a zanim doszedłem do przystanku to jeden mijał mnie jadąc w przeciwną stronę, na pętlę.
@Andczej: Zależy co masz na myśli mówiąc robią. Zgłosiłem im problem 5 minut po zdarzeniu. Otrzymałem odpowiedź po ponad miesiącu. Oczywiście nagrania z monitoringu zdążyły się napisać, a mnie oskarżyli o kłamstwo, bo kierowca powiedział, że nic takiego nie miało miejsca. ( )
Oczywiście nagrania z monitoringu zdążyły się napisać


@jamjamjam: jak coś pilnego potrzebujesz to sam nagrywasz lub dzwonisz aby zachować monitoring

Zależy co masz na myśli mówiąc robią.


przykładowo za pominięcie przystanków czy rozmowę przez telefon, kierowcy tracą premie i nie mają szans na awans
@Andczej: Wiesz to akurat była taka sytuacja, że nie miałem nawet czasu wyjąć komórki. Myślałem jednak, że ktoś tam ma mózg i wie, że po miesiącu nagranie z monitoringu się nadpisze, ale jak widać im też trzeba wszytsko na tacy podać.
@Jan_K: Jak Ci sie nudzi to pisz, tylko nie wiem na co chcesz tą skarge pisać. MPK nie obchodzą korki, ze spóźniającymi sie autobusami lub tymi jadącymi w stadzie też nic nie mają. A do tego że kierowca ma przerwe ? No ma, ustawowo mu sie należy więc dalej nic nie wskórasz
No ale pisać możesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jan_K: A co MPK może zrobić z korkami jeżeli jest przewoźnikiem i dostają zlecenie na przewóz ludzi z jednego przystanku A do drugiego przystanku B i tyle ? Równie dobrze można mieć pretensje do taksówkarza że korki w mieście są i jedziesz z nim spóźniony. Chociaż tyle że taksówkarz trase może zmienić a autobus nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedyne skargi kierowane do MPK które mają sens
@piekuo: Nie wiem czy przeczytałeś mój pierwszy wpis. Piszę o sytuacji z 11.11, ruch minimalny, ja czekam na jednym z pierwszych przystanków patrząc od pętli, po drodze mija mnie autobus jadący w przeciwną stronę, także nie było tak, że gdzieś wcześniej utknęły. Może zdarzyło się coś dziwnego na Bronowicach Małych, ale stawiałbym raczej na to, że przy autobusach, które jeżdżą tak często i po tak krótkiej, nudnej trasie, po prostu kierowcy
po prostu kierowcy mają pasażerów gdzieś, siedzą na przerwie i wyjeżdżają w grupach


@Jan_K: Albo po prostu jeździli poprzednie kółka opóźnieni po -30 minut i musieli odstać żeby nie jeździć na nieswoim rozkładzie jazdy, komunikacja to nie są jakieś tam samochodziki w grze które będą jechać aż sie dzień skończy, pracownik ma miec przerwe ustawową przewidzianą w rozkładzie, wystarczy że jeden autobus będzie jeździł opóźniony czas równy odstępowi między następnym autobusem
Pobierz
źródło: comment_WqfvLmJppdV0zCxXiVbMttmFcehZfCWA.jpg
Albo po prostu jeździli poprzednie kółka opóźnieni po -30 minut


@piekuo: 11.11? Co ich niby zatrzymało, że kółko robili 2x dłużej?

to nie są jakieś tam samochodziki w grze które będą jechać aż sie dzień skończy, pracownik ma miec przerwe ustawową przewidzianą w rozkładzie, wystarczy że jeden autobus będzie jeździł opóźniony czas równy odstępowi między następnym autobusem i już sie wszystko miesza

Aha, czyli mamy systemy, super technikę, zaawansowaną organizację, ale