Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki i mirabelki pomóżcie :) jak co roku mam problem z grzejnikiem łazienkowym, wcześniej przychodził do niego hydraulik ale teraz chciałbym jednak poradzić sobie sam! Mianowicie, cały czas grzejnik jest zimny, odpowietrzany był już 100 razy, leci tylko woda, zero powietrza, sprawa jest ciekawa po po pewnym czasie jak spuszczam z niego wodę to woda robi się ciepła a potem nagle stygnie :( Grzebałem już przy zaworze termostatu, zaworze zamykającym (teraz odkręcony na full) i nie mam już pojęcia co może być źle... Niżej fotki zaworów. #grzejnik #kaloryfer #ogrzewanie #budownictwo #niebieskiepaski #hydraulika #zimno #cieplownictwo
Kuna08 - Mirki i mirabelki pomóżcie :) jak co roku mam problem z grzejnikiem łazienko...

źródło: comment_Snia4jClvWC21JTI8uhMIEXowSPFVrSE.jpg

Pobierz
  • 17
@Kuna08: zawor na drugim zdj odkrecony? Trzpien rozruszales bo mogl sie po lecie zastac? Na rozdzielaczu zawór odkrecony? Moze duzo masz obwodów? Woda lubi isc najłatwiejszymi i najkrótszymi drogami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlesz: na drugim zdjeciu zawór odkręcony maksymalnie, trzpien bez problemu się kreci, rozdzielacz nie ruszony i nie namierzony, mieszkam w bloku :p
@Kuna08: Ryzykowna akcja - na rurze wylotowej powinieneś mieć taką samą kryzę regulującą jak na powrotnym. Odkręć ją na maksa (nawetr niech jebnie Cie woda), to przeczyści rury, potem skręć aby aby na jeden zwój gwintu. Pozwoli to na swobodny przepływ wody i w konsekwencji grzanie. Bo skoro po odpowietrzeniu masz przez chwilę ciepły grzejnik to znaczy, że z odprowadzaniem coś jest nie tak, a nie z doprowadzaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bachal: odkręcić ten zawór imbusem czy nakrętkę nad nim? Bo jak próbowałem jeszcze trochę imbusem to już czułem opór i boję się że jak zerwę to to już nie zakręcę :|
@Kuna08: nie wiem jak jest u Ciebie bo robiłem to raz i na innym typie (V), ale u mnie była nakrętka, która zeszła wręcz palcami, a pod nią kryza wewnętrzna imbusowa. Nie chciałem jej odkręcać całkiem, bo miałem problem z zakręceniem (ciągle stumien wody na pysk :D), ale cóż, o jeden obrót za daleko. Jak idzie ciężko, to właśnie może oznaczać, że jest tam pełno syfu. I przygotuj masę ręczników :D
@Kuna08: Odkręć wszystkie grzejniki na maksa, to zmniejszy ciśnienie. Ale powinieneś dać radę. Pewnie jest na to jakiś profesjonalny sposób, ale ja go nie znam, doszedłem do tego metodą prób i błędów :D