Wpis z mikrobloga

Mówiłem, żeby się zainteresować One More Level S.A. ? No mówiłem?
Który to już raz się udało? Trzeci? :) Sprawdźcie moje poprzednie wpisy. Proszę zwrócić uwagę, że celowo odwodziłem od inwestowania w Jujube, która to dzień po premierze zaliczyła zwałę, ponieważ wzrost był wyłącznie wynikiem spekulacji domów maklerskich.

Wczoraj One More Level sesję zakończył nieźle. Co będzie dziś? Nie wiem, nie jestem jasnowidzem :) Podbicie nie jest zrobione dziś "pod powietrze". Spółka opublikowała całkiem ładny raport kwartalny, w którym wychodzi na dużym plusie jak na małą firmę, a w perspektywie jest wydanie gry Gods Trigger, od razu na wszystkie konsole i pc, na całym świecie (nie jestem pewien czy będzie w Chinach, ale chyba tak).

W tym momencie nie ryzykowałbym kupowania.... To znaczy, raczej spółka prędzej czy później dojdzie do 2zł, ale może to nie nastąpić jeszcze dziś. Także, jak ktoś liczy na szybki zysk kolejnych 30-40% w 1-2 dni to raczej nie. Wiecie... wszystko się może zdarzyć. Teraz akcje po 1.6 pln. Decyzję należy podjąć samemu, ja jestem zwolennikiem kupowania, gdy spółka świeci się na czerwono już długi czas. Właśnie.

Na giełdzie musicie sobie wyrobić odwrotny instynkt. Musicie się jarać i kupować gdy spółki są mocno na czerwono, najlepiej od kilku tygodni, a gdy nadchodzi czas zieleni musicie się zacząć martwić. Bo nikt nie wie kiedy sprzedać. A dobrze sprzedać to jest trudniej niż tanio kupić. Chyba nie ma nic gorszego, niż widok spółki +240%, ze świadomością sprzedaży na +50% :)

#pociagdozyskow #gamedev #cdprojektred #gpw #polskigamedev
Ww526 - Mówiłem, żeby się zainteresować One More Level S.A. ? No mówiłem? 
Który to ...

źródło: comment_98slrSJxnTRe2lwE7gMfqjkdT9eUVAro.jpg

Pobierz
  • 25
@Ww526: Wiadomo skąd te przychody? To ze sprzedaży ich poprzednich produktów czy może jakiś kamieni milowych od wydawcy God's Trigger? Co do właśnie tej gry to zainteresowanie na steamie bardzo niskie, grupa społeczności mniejsza niż Kursk(a wiemy jak to się skończyło), wyświetleń na jutubie niewiele, co prawda do premiery jeszcze trochę czasu ale nie wygląda to optymistycznie. Jeśli Techland im płaci za produkcje, to procent z zysków będa mieli niski, a
@Kacman90: Jak obsrałeś, to znaczy, że za dużo zainwestowałeś :> Pump&Dump, ale spokojnie, jeszcze zrobią ze 2 razy. Zobacz jakie ładnie pakiety zbierali dziś po 30-27.
@Kacman90: Zastanawiam się czy nie sprzedać przy jakim kolwiek odbociu bo w sumie najbliższe jakieś opory widze przy 20 złotych. Ale co ciekawe, nie wiem czy coś poza spekułą i tym impetem spadków faktycznie złego się na Farmie dzieje. Raport wiadomo że słaby będzie bo masa wydatków na wyjazdy na konferencje itd.

Już raz wszedłem i wyszedłem bo myślałem że niżej nie będzie... ale było :) Na szczęście na Krezusie sobie
@Ww526: wg mnie spółka Ultimate Games jest lepszą spółką. Ale co kto lubi. Zobaczcie na same tytułu i na podpisywane kontrakty z Discovery etc. Poza tym w przyszłym roku chcą się przenieść na główny parkiet. Ja już swoje zarobiłam :)
@regis_uszatek:
Sory, ale nie mam ciągle czasu usiąść nad porządną analizą fundamentalną i techniczną... Zrobiłem tylko tak po łebkach... Tak naprawdę czy uśredniać czy nie, zależy od tego ile zainwestowałeś (czy to dla Ciebie dużo, czy mało, nie o konkretną sumę chodzi). Jeżeli masz średnią 7,5 to ja bym coś tam uśrednił, ale jeszcze nie teraz. Bo szykuje się całkiem fajna bessa, szczególnie na NC gemdev :):):) Ja bym coś uśrednił,
Z takim uśrednianiem może się wiązać pewne obciążenie psychologiczne. Wchodzisz na rachunek i widzisz ciągle minusy... ciągle czerwień. Dzwonią do ciebie z banku i proponują lokatę (ahahah xD). W Tv i w Internetach podają, żeby sprzedawać, inwestorzy uciekają itd... Ale zyski nie biorą się z powietrza. Aby ktoś mógł zarobić z zystkiem 300% to ktoś musi sprzedać na stracie 300%. Tak to działa.
#gpw
@Kacman90: Nauczka na przyszłość :) Nie ma cudów i kryształowych kul. Sam mam średnią 30, a dziś 19 kuuuusi bardzo, ale niestety też nie mogę sobie na to pozwolić...