Wpis z mikrobloga

Ludzkość znana jest we Wszechświecie z łączenia dwóch identycznych produktów pod różnymi postaciami w jednym daniu (jajko z majonezem), a wegeświry w tym przodują. Do klasyka, czyli falafela z hummusem, dodałam dzisiaj frytki z sosem "serowym" na bazie... ziemniaka. Polecam każdemu.

Przepis:

-szklanka ziemniaka
-pół szklanki marchewki
-3/4 łyzki soli
-łyżka octu jabłkowego
-2 łyżki tahiny
-3 łyżki płatków drożdżowych
-1/2 łyżki czosnku granulowanego
-1/2 szklanki mleka roślinnego (ja użyłam sojowego, bo właściwie zawsze używam sojowego do gotowania, ale można dać dowolnego niedosładzanego)

Ziemniaki i marchew zagotowac w wodzie z solą do miękkości. Odcedzić, dodać resztę składników, zblendować na gładką masę. Wychodzi porcja nieco większa, niż na zdjęciu.

To jest naprawdę przepyszny, kremowy sos (a byłam baaaardzo sceptyczna). Najbardziej przypomina serowy dip, który dają do nuggetsów w kinie ;)
Z proporcjami można eksperymentować, ja podałam te, które mnie satysfakcjonują, ale wiem, że np. mistrz @6c6f67696e dodaje więcej marchewki, a mniej ziemniaka. Na waszym miejscu zaufałabym raczej jemu, niż mi :D

Nadaje się jako dip, sos do mac and cheese, sos do pizzy czy zapiekanek (pięknie się rumieni w piekarniku!) i do wyjadania łyżką prosto ze słoika. Może kilka dni stać w lodówce :)

#wegetarianizm #weganizm #gotujzwykopem

tojuzprzesada - Ludzkość znana jest we Wszechświecie z łączenia dwóch identycznych pr...

źródło: comment_hAe3nTh1amDhug5feGp4qtpJPManIhFl.jpg

Pobierz
  • 23
@to_juz_przesada: grasz na konsoli, umiesz gotować i jesteś weganką...ożeń się ze mną ( ʖ̯)

Ultra plot twistem byłoby gdyby się okazało, że sos serowy w kinach jest właśnie wegański, robiony w podobny sposób