Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Zawsze mnie zastanawiała taka jedna sprawa i tu chciałbym zapytać tych którzy "wygrali życie" w tym MLM i teraz jeżdżą tymi wozami, nie ważne jakiej marki. Jakie to uczucie cieszyć się takim ale wziętym w leasing i jednocześnie martwić się o to czy da się wyrobić w dłuższej perspektywie obroty albo czy się będzie miało na spłatę kolejnych rat? A pytam dlatego że ja jeżdżę starym B4 z 94r. który już ze względu na swój wiek potrafi być awaryjny ale przynajmniej kupiłem go za swoje uciułane przez kilka mies. pieniądze pracując jako programista i nawet gdybym miał pracować w MLM to nie musiałbym się przynajmniej tym martwić. Pomijam już tych którzy mają te wozy w 100% za własne pieniądze ale ilu takich jest? No i jeszcze jedna ważna sprawa. Jak tam jest z wyrywaniem na nie panienek?

#fmgroup #mlm
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daro1: robak wolacy paska b4 od czegoś za 700 zl w leasingu xD kto powiedział, ze tylko MLM? ludzoe którzy sie w to bawią sa głupi. Ale tez na swój sposób mądrzy, bo jakos robią te targety śmieszne. W sumie oni > ty, bo ty masz buthurt bulu dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@daro1: Oni nie widzą minusów tego, więc nikt nie odpowie na te pytania, co więcej już uważają, że próbujesz im przeszkodzić w dalszym rozwoju. Dla nich nie ma czegoś takiego jak obawa czy "nie uda się". Ich mózgi są tak wyprane, że widzą tylko sukces, nawet jeśli od roku co miesiąc dopłacają to nadal wierzą, że to się zwróci.
Gdzieś właśnie czytałem że jak się kupuje w 100% za swoje to najlepiej kilkuletni, bo kupując nowy salonowy to to co uderza to koszt amortyzacji środków trwałych a to są bardzo drogie samochody. A ze starszymi (>8 lat) to już bardziej koszty napraw. I 200K przy powiedzmy 15 - 20% rocznie to samochód powinien stracić z tego powodu 30 - 40K na wartości, więc może ten leasing to też niegłupia sprawa, natomiast
@daro1: Cześć

Mam wynajem długoterminowy opłacany przez firmę. Rata miesięczna samochodu kosztuje 1850 brutto, ja z własnej kieszeni płacę z tego 300 zł brutto. Pewnie po 12 miesiącach odkładania mógłbym mieć SWOJE B4 za te same pieniądze ale wybacz, wolę mieć NIESWOJE i to dużo lepsze.

W cenie mam : AC, OC, Serwisy, lawetę bez limitu jeśli jest porzeba, auto zastępcze podobnej klasy jeśli jest potrzeba, opony zimowe. Auto na papierze
@Dungor: Ja to sobie tak policzyłem przy tych danych kalkulatorem finansowym GnuCash a potem jeszcze sprawdziłem to innym kalkulatorem kredytu w internecie. Przy racie miesięcznej 1850 zł i 230k bez wkładu własnego i oprocentowaniu rocznym na poziomie 7,48% (może ale nie musi się zgadzać z tym co oferują banki), płatność na końcu okresu, rata równa wychodzi że taki wóz spłacasz przez 240 mies. czyli 20 lat!!! Łącznie przez ten okres oddajesz
@daro1: Taki jest sens, że po 12 miesiącach oddajesz i bierzesz nowe na podobnych warunkach. To, że trzeba mieć obroty to logiczna sprawa - nikt za darmo Ci takiej fury nie da na takich warunkach. Firmie się opłaca utrzymać dobrych managerów stwarzając im wygodne warunki do działania.

Do raty miesięcznej wyliczonej w twój sposób dodaj koszt AC i OC oraz serwisy, gdzie np wymianę klocków masz odpłatną nawet jak jest auto
martwić się o to czy da się wyrobić w dłuższej perspektywie obroty


@daro1:

1. Dungor nie jest pracownikiem MLMu, więc nie dostaje pensji za pracę. Nie jest przedstawicielem MLMu.

2. Dungor również nie jest sprzedawcą na własną rękę. Nie posiada kasy fiskalnej, nie sprzedaje produktów, nie zarabia na sprzedawaniu.

3. Więc co tu się odjanieprawia? Dungor nie dostaje pensji, Dungor nie jest sprzedawcą, to skąd się biorą obiecane miliony? I co
@renalum: To może przejdzie w większym mieście. Ale gdybym miał pokazać się takim nowiutkim salonowym wozem za 200k w mojej wiosce czy nawet tych okolicznych po których często jeżdżę to by było bardzo podejrzane i w sumie każdemu zapaliłaby się czerwona lampka. U nas to takie 10 czy 15 letnie wozy kupowane z komisu czy od kogoś to norma, często jednak widzę dużo starsze i dość sporo jeszcze właśnie Audi 80
@renalum: Wystawiam firmie fakturę za świadczenie usług reklamy i promowanie znaku handlowego i na tej podstawie firma przelewa mi pieniądze. Nie jest to pensja, jest to zapłata za usługę :)

Juz nie przeżywaj bo nie masz racji

A cytowanie fragmentów "podręcznika" z 99 roku to piękna sprawa. Z pewnością wierzysz w to, że ta wiedza się nie zmieniła przez tyle lat.

@daro1 Pochodzę z raczej niewielkiej miejscowości i nie widzę problemu
Wystawiam firmie fakturę za świadczenie usług reklamy i promowanie znaku handlowego i na tej podstawie firma przelewa mi pieniądze. Nie jest to pensja, jest to zapłata za usługę


@Dungor: Artykuł 17c - sprzedaż lawinowa (MLMowa piramida finansowa). Kto organizuje system sprzedaży lawinowej lub takim systemem kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

.
renalum - > Wystawiam firmie fakturę za świadczenie usług reklamy i promowanie znaku ...

źródło: comment_fAjYRyikwhry3Ap2ktwUPtGBQ6ltZNPt.jpg

Pobierz
@renalum: Może ta Pani ma kasę fiskalną? Tego nie wiemy.
Tłumaczyłem Ci też, że u nas jest normalnie sprzedaż produktu bo jest to niezbędne do obrotu. Wiele osób sobie dorabia 500 - 1000zł. Co do samej kasy to nie jest wymagana jeśli obrót roczny nie przekracza bodajże 20k zł. Można też korzystać z dobrodziejstwa działalności nierejestrowej o ile twoje dochody nie przekraczają 50% minimalnego wynagrodzenia brutto.

Tym sposobem dowiedziałeś się, że
@Dungor: Twoje wynagrodzenie pochodzi z wpłat innych uczestników, których zwerbowałeś obietnicą zarabiania pieniędzy uzależnioną od werbowania następnych uczestników. Sprzedaż lawinowa - artykuł 17c.
@renalum: Sprzedaż lawinowa czyli większość jeśli nie wszystkie produkty powinny się rozchodzić wewnątrz struktur, zastanawia mnie tyko jaki % faktycznie rozchodzi się do konsumentów nie będących w MLM. Ponadto nie są to produkty pierwszej potrzeby. Mówimy tu o sytuacji kiedy to dostajesz takiego Merca i spłacasz tylko pewną część raty, resztę opłaca firma. Biorąc pod uwagę plany kompensacyjne i ceny tych produktów chyba nie ulega wątpliwości skąd jest ta kasa i
@Dungor: Mydło tak ale bez takich rzeczy jak perfumy, dezodoranty a nawet suplementy diety, których składniki powinny być w pożywieniu bez problemu możesz się obejść. No chyba że masz taką robotę że pijesz dużo kawy, alkoholu, palisz dużo papierosów no to magnez w tabletkach raczej byłby uzasadniony. Ale jeżeli uważasz sprzedawane w MLM-ach parę razy drożej produkty, może nawet dużo lepszej jakości niż w detalu za produkty pierwszej potrzeby no to