Wpis z mikrobloga

Mirki! Od kilku miesięcy kupuję Tribana 100, ale zabieram się za to jak pies do jeża. Mam 182 cm wzrostu przez co balansuję pomiędzy rozmiarami M i L. Pytałem już tu kilku osób co o tym myślą, ale chciałbym już ostatecznie zamknąć temat i go w końcu kupić xD Przekleję poniżej swój komentarz z innego posta, z obawami dotyczącymi wyboru rozmiaru. Proszę o pomoc poprzez udział w ankiecie.

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o szosówki, a obawiam się trochę o pochyloną pozycję podczas jazdy. Na co dzień, przy długotrwałym przebywaniu w jednej pozycji, dość szybko zaczynają pobolewać mnie plecy w okolicach łopatek oraz mięśnie szyi. Który będzie dla mnie wygodniejszy i będzie mniej obciążał plecy? Niestety w moim województwie nie ma Decathlonu i nie mam jak sprawdzić osobiście

#triban #triban100 #wykoptribanclub #rower

Jaki rozmiar Tribana 100 dla wzrostu 182 cm

  • M 14.3% (7)
  • L 85.7% (42)

Oddanych głosów: 49

  • 15
@cezeterson: 181 hehe, wziąłem rozmiar M.
Jak przymierzyłem w sklepie L to wydał się o wieeeeele większy.

Rowerem robię max 50km na raz i po tym nie mam jakichś bólów wynikających ze złej pozycji na rowerze. Ale to też kwestia przyzwyczajenia do tego roweru ¯\_(ツ)_/¯
@cezeterson: Jestem ostatnią osobą, która powinna radzić w wyborze rozmiaru roweru, dopiero za 3 zakupem trafiłem w odpowiedni rozmiar xD Ale mam podobne parametry i podobne problemy z bólem karku, no i u mnie to wyglądało tak, że przy mniejszym musiałem wysoko podnieść siodełko, co dodatkowo potęgowało ból karku przy zwiększonej różnicy siodełko/kierownica. A w większym rozmiarze zawsze można skrócić mostek niwelując długość. Znaczenie ma też czy masz stosunkowo dłuższe nogi/krótsze
@cezeterson: Jak wezmiesz L i okaże się za duży to zmienisz standardowy mostek 10 na 8 i będzie git, więc się nie przejmuj to nie jest taka różnica żeby było źle. Nawet rozmiarówka podaje 182 i wzwyż to L. Spokojnie bierz L