Wpis z mikrobloga

Czytałem "Mein Kampf" w całości dwa razy. Za pierwszym razem w liceum jakąś wersję ściąganą z kazaa, a za drugim na studiach, nawet napisałem na jej podstawie i dziś całkiem niezłą pracę roczną na trzecim roku.

Chodzą plotki, że to nawet nie Adolf Hitler jest jej prawdziwym autorem. A co jeśli führer był tylko gadatliwą marionetką Rudolfa Hessa?

#historia #ksiazki #ksiazkiboners #ocieplaniewizerunkuadolfahitlera i troche #iiwojnaswiatowa
G.....e - Czytałem "Mein Kampf" w całości dwa razy. Za pierwszym razem w liceum jakąś...

źródło: comment_tFg2Bc5U0WmF3YD5n1Obm92cLyOFy7Ad.jpg

Pobierz
  • 16
@Aleis Hitler dlatego właśnie nie pisał tej książki, a zwłaszcza jej nie redagował. To zrobił Rudolf Hess. Możemy się tylko domyślać w jakim stopniu zrobił to po swojemu.

Hitler był dobrym mówcą jeśli był przygotowany, bo wczuwał się w to co chciał przekazać, ale według zródeł często łapany był na braku konsekwencji w swych teoriach podczas luznej gadki. Wręcz od momentu gdy Hess oficjalnie zostaje osobistym sekretarzem, social skill Hitlera ulega diametralnej
@GiuseppeCalabrese: Zapominasz jeszcze o pewnym katolickim księdzu, który również brał udział w redakcji tego ideologicznego "dzieła", zmienił jego wymowę z antyklerykalnej na taką... "nieco" bardziej prochrześcijańską... i w nagrodę, by został ukryty jego wkład w zmianę brzmienia "Mojej Walki", został pewnego dnia znaleziony ze złamanym karkiem i licznymi ranami postrzałowymi zadanymi mu przez nieznanych, acz czarno umundurowanych sprawców! ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://en.wikipedia.org/wiki/Bernhard_Stempfle
@GiuseppeCalabrese: Hitler został po puczu monachijskim uwięziony w więzieniu w Landsbergu. Hess, który zdołał wypełnić swoją rolę znakomicie i uciec kiedy dowiedział się o tym jak dobre warunki mają więźniowie sam zgłosił się aby odsiedzieć karę. Nie żałował tego, był to dla niego najpiękniejszy okres życia. Był całkowicie zafascynowany Hitlerem a wspólne więzienie pozwoliło mu zbliżyć się do niego tak jak nikt inny przedtem ani potem nie miał okazji. Ponoć jako