Wpis z mikrobloga

Dziś rano odbierali śmieci z mojej podmiejskiej wsi.
Zahaczyłem chłopaków z prośbą żeby dołożyli mi pod dwa worki na plastiki i dwa na papier, bo się nie mieszczę w ich normach..
Chłopaki na to:
-Panie, to listopad i co, pan jeszcze nie grzejesz ?
-..... gaz
-aaa... hue hue hue

Ja i żona produkujemy 2 x więcej odpadów niż 6 osobowa rodzina w domu obok. Lokalsi z bardzo wydajnym piecem na wszystko i tak 80% ulicy...

#polska #bekazpodludzi #smog
  • 53
@KrolWlosowzNosa: ja też mam zawsze najwięcej śmieci, dodam że popiołu nie odbierają, no i odbiór jest raz w miesiącu. Zgłosiłem się do gminy czy mogę wystawiać 2 kosze po 360l, bo teraz mam 2 x 120l + kilka worków zwykłych odpadów zawsze dodatkoeo. W odpowiedzi dostałem informację że na rodzinę 1-4 osób przypada 1 pojemnik 120l. Jak kurde? Segreguję śmieci, palę tylko ekogroszkiem. Oczywiście sąsiedzi w większośc mają 1, ewentualnie 2
@frow: co to ma znaczyć że na rodzinę 1-4 osób przypada 1 pojemnik? Ja po większych porządkach potrafię wystawić i 10 worków 120 litrów i zawsze wszystko jest odbierane, ZAWSZE. Oni MUSZĄ to zabrać, o ile oczywiście nie jest to rozwalona hałda śmieci tylko worki/pojemniki. Możesz za nadwyżkę ponieść dodatkową opłatę, ale oni muszą zabrać. To się nadaje do zrobienia awantury w gminie, przecież po to zmieniono ustawę śmieciową kilka lat
@frow: Ja się nigdy nie mieściłem w 6 osób w 120 L zmieszane pomimo uczciwej segregacji, nierzadko dostawiałem jakieś "konstrukcje" na kubeł żeby zmieścić więcej towaru ( ͡º ͜ʖ͡º)

Poszedłem w końcu do urzędu miasta, spodziewając się batalii o zwiększenie pojemności, a tu zgłoszenie przyjęli ustnie i cyk za tydzień pod domem pojawił się 240 L.