Wpis z mikrobloga

Mirki, trzymajcie kciuki. Po 8 latach w końcu pierwsza wizyta u psychiatry. Strasznie się stresuję, ale może pomoże to wyjść z #przegryw.
Gdyby ktoś był ciekawy jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry to proszę pytać. Dodam tylko, że chodzę na psychoterapię od 3 i pół miesiąca, ale jest gorzej. Jak nie będzie lepiej to psychiatryk.
#depresja ##!$%@? ##!$%@? #psychiatria #psychoterapia
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@tomund
Cześć. Po 3,5 miesiąca psychoterapii i uczucia przygnębienia dzisiaj pierwsza wizyta u psychiatry. Na początku jest dużo formalności. Spisanie danych. Potem pani psychiatra przeprowadziła wywiad, o przebytych chorobach, początkach problemów. Oczywiście w między czasie można odpowiadać co mamy na myśli i co nas boli. Na koniec są główne pytania, dlaczego tu jestem. Tu pani wypytywala szczególowo. Zawsze dobrze jest coś dopowiadać jak coś psychiatra notuje. Wtedy coś dodatkowo psychiatra może wychwycić.
  • Odpowiedz
@pasz_kwil:
JA zapytam.
1.Czy psychiatra da mi diagnozę na piśmie ,nawet jeśli nie będę chciał brać leków ?
2.Podejrzewam u siebie PTSD i DDD mogę zaproponować swoje sugestię ?
3.Psychiatra może przeprowadzić że mną jakieś badanie ,nie wiem.Zmierzyć ciśnienie,zbadać serce ?
  • Odpowiedz
  • 0
@Andy4000
Hmm, odnośnie pierwszego punktu to szczerze mówiąc nie wiem. Ja nie dostałem, ale była dopiero pierwsza wizyta. Fakt faktem, że cały wywiad który ze mną przeprowadziła i swoje sugestie są zapisane w mojej karcie. Druga kwestia - jak najbardziej. Przez moje dopowiedziane słowa została podjęta poważniejsza decyzja. Trzeci punkt - nie jestem pewien co do ciśnienia, serce raczej na pewno nie. Najprędzej dostaniesz skierowanie na badania od psychiatry aniżeli on sam
  • Odpowiedz