Wpis z mikrobloga

To zdjęcie jest jednym z bardzo wielu podobnych, które miałam okazję zrobić w Łodzi. Schemat jest z grubsza taki:
1. bierzemy starą, zapuszczoną kamienicę, która kiedyś była piękną architekturą
2. robimy na parterze lokal użytkowy
3. część fasady przynależnej do rzeczonego lokalu malujemy oczojebnym kolorem (pomarańczowy, zielony, żółty)
4. profit?

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie #architektura

Jestem strasznym gamoniem i wczoraj wrzuciłam nieotagowany wpis. Mam nadzieję, że nie pogniewacie się, że dzisiaj umieszczam to samo drugi raz, ale już tak jak trzeba.
punkgrrl - To zdjęcie jest jednym z bardzo wielu podobnych, które miałam okazję zrobi...

źródło: comment_8BFiTLzlewL4kAewSNITuS97rMnMFKnG.jpg

Pobierz
  • 29
@Czarny_Klakier: Tyle że ja nie wrzucam zdjęć chronologicznie, mieszam bieżące z archiwalnymi, np. to wykonane zostało dwa lata temu :)

Co do analoga, to już tyle razy atakowałam temat, że w zasadzie się poddałam. Nie widzę zalet względem cyfry, poza tym że wymusza bardziej przemyślany sposób fotografowania, a tego akurat mi nie brakuje.
@punkgrrl: To jest schemat popularny nie tylko w Łodzi. Ja mieszkam na ziemiach odzyskanych i tutaj coś takiego to normalka. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale częściej się z tym spotykałem na kamienicach należących do miasta, niż na tych w których powstała już wspólnota.
@blawatek: Oczywiście, kwestia jest uniwersalna, jak wiele innych, które poruszam na tagu :) Może ta różnica wynika z tego, że jak jest wspólnota, to ludziom łatwiej jest się skrzyknąć i razem zaplanować jakiś remont/inwestycję. W miejskich kamienicach część lokali jest komunalnych i czasem nie ma możliwości (albo jest dużo trudniej) zrealizować jakieś przedsięwzięcie obejmujące wszystkich mieszkańców.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dertom: A może to dlatego, że do estetycznego odnowienia potrzeba zgody i pieniędzy od wszystkich w kamienicy, co się nigdy nie stanie? Jeśli nie ma zarządcy, to każdy będzie myślał tylko o sobie, a Janusza biznesu nie obchodzi reszta obdartej kamienicy z antenami, a kolor który przyciągałby klientów do jego sklepu.
Dodatkowo lokale w Polsce zmieniają się tak szybko, sklepy bankrutują co chwila, więc nie opłaca się robić długoterminowych inwestycji.
@Antyradek: no to, że w większości przypadków jest prawne i społeczne przyzwolenie na jakość przestrzeni publicznej w Polsce na poziomie Addis Abeba to ja widzę. Pytanie czy wobec takiego społeczeństwa potrzebne są bardziej rozbudowane przepisy i poszerzenie uprawnień plastyka miejskiego. Ustawa krajobrazowa już dawno temu uchwalona jakoś nie przyniosła efektów i samorządy z niej nie korzystają ( miały 3 lata bodajże na dostosowanie się). Miała głównie uporządkować chaos bil bordowo-reklamowy.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/reklamy-ustawa-krajobrazowa,147,0,2394003.html
@punkgrrl: Słowianie to jednak podludzie,Niemcy po zjednoczeniu odbudowali całe #!$%@? Drezno,rewitalizacja zabytkowych kamienic,odbudowa zamku w Berlinie...a w Polsce?#!$%@? zobaczcie jak wygląda centrum Wrocławia,jakieś #!$%@? bloki i nowodupuna modernistyczna architektura,ale to i tak o niebo lepsze co Ruskie zrobiły z Królewcem.