Wpis z mikrobloga

Przyciśnięcie krypto to dna na wiele lat mogłoby się odbyć bardzo łatwo, wystarczy "fałszywa flaga". Przypisanie winy krypto do jakiegoś większego zamachu i bez większej spiny USA by je zdelegalizowało, a za USA reszta "zachodu". Drugie WTC i atak na Irak, ale bezkosztowe. Pytanie kiedy i czy wogóle krypto w jakimś stopniu zagrozi petrodolarowi. Kwestia skuteczności bana jest drugorzędna.
https://www.cryptoglobe.com/latest/2018/11/u-s-deputy-attorney-general-tells-interpol-they-must-slow-the-growth-of-cryptocurrencies/
#kryptowaluty #bitcoin
  • 9
@CampbellPrice: nie wyobrażam sobie egzekwowania tego prawa, była by taka sytuacja jak aktualnie z marihuaną, czyli dużo osób korzysta choć grozi za to więzienie, ale i tak ludzie nic sobie z tego nie robią, szara strefa by hulała i tak, z tym dodatkiem że jak ktoś Cię złapie z marry jane, to masz #!$%@?, jak złapią Ciebie z krypowalutami to... no właśnie, co? XDDDD
@bekazplatnychtypow
Trzymając się twojej analogii konopnianej to pomiędzy dużo ludzi używa marihuany a półki pełne piwa w sklepie na każdym rogu jest gigantyczna różnica.

A przycięcie jest banalne banki i wystawcy kart przestają realizować przelewy (albo zaczynają raportować do US) i rynek leży. Localcoins i podobne to mrzonka odklejonych od rzeczywistości fantastów.
@banciur: @cyberpunkbtc: @bekazplatnychtypow: Dokładnie jak napisał banciur, Jaka jest obecnie wartość sprzedaży alkoholu w porównaniu do marihuany? Celowo napisałem "Przyciśnięcie krypto to dna na wiele lat" bo BTC by nie upadł, ale jego cena uległaby stagnacji. Kto z was trzymałby krypto wiedząc, że jego posiadanie zostanie zdelegalizowane i w oczywisty sposób wpłynie to negatywnie na cenę? Nie zrozumcie mnie źle, właśnie wszedłem 30% kapitału w BTC po 4300
@cyberpunkbtc: To mi wyjaśnij, teraz są problemy żeby bez wiedzy KAS spieniężyć krypto, a jest legalne. Jak sobie wyobrażasz obrót wymianę krypto na fiat? local bitcoins przez TOR? Jak aktualnie marihuana w bramie? Rządy nie interesują się nadmiernie narkotykami, ale jeżeli chodzi o podatki to już jest zupełnie inna kwestia, wystarczy porównać kary za posiadanie to np fałszowania fiat. Jedyne pytanie to czy będą mieli w interesie dociśnięcie krypto, co na