Wpis z mikrobloga

Ej dobra, może trochę konkretów oprócz memów. Przyznaję, że nie śledzę już F1 regularnie, na aspektach technicznych nigdy się nie znałem, ale liczę na tagowych ekspertów. Na co w rzeczywistości ma szansę Kubica? Czy stać go (i jego bolid) na mniej więcej regularne punktowanie? Czy może jednak będzie "punktował" tak jak teraz Stroll/Sirotkin? Williamsa pamiętam z ostatnich kilku lat raczej jako solidny team - skąd ten dołek w tym roku? Czy można to zwalić wyłącznie na kierowców? A jeśli na bolid to czy już są sygnały, że spisują ten sezon na straty i od jakiegoś czasu pracują nad karocą na przyszły sezon? Liczę na obszerne odpowiedzi i żywiołową dyskusję
#kubica #f1 #powrutcontent #kiciochpyta
Enmebaragesi - Ej dobra, może trochę konkretów oprócz memów. Przyznaję, że nie śledzę...

źródło: comment_klE0IoVN3ERc9b0lX0ojYYH3NYggCyKg.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Enmebaragesi: podobno w tym sezonie bardzo szybko zaprzestali rozwoju bolidu. Od początku sezonu podobno mieli problem z chłodzeniem silnika od mercedesa. Dodatkowo duże znaczenie ma niski budżet. Są szanse, że w przyszłym sezonie będzie lepiej o ile prawdą jest, że od dawna przygotowują bolid. Z drugiej strony mclaren też tak gadał a ma kolejny fatalny sezon
  • Odpowiedz
@Enmebaragesi: Położyli aero w tym roku, na co go stać to się okaże, w przyszłym roku zmieniają się trochę regulacje dotyczące przedniego i tylnego skrzydła.
W ostatnich latach (2014-15) Williams był w miejscu, w którym był dlatego, że np. w 2014 Ferrari i RBR nie ogarnęli tematu, a Williams wtedy uznał, że gg mamy super bolidy, a tu taki wuj, bo Ferrari i RBR, a także Force India, Haasy i Renault
  • Odpowiedz
@Enmebaragesi: nie udal im sie bolid w tym roku, mieli duzy problem ze sterownoscia. z tego co gdzies czytalem to juz od jakiegos czasu, widzac jak nie szedl im ten sezon skupili sie na sezonie 2019. imo nie ma szans na czolowke, ale punktowanie w srodku stawki - i w koncu sprawdzenie, czy rzeczywiscie jest w stanie przejechac bezproblemowo caly sezon - jak najbardziej. co do obecnych kierowcow to Kubica byl
  • Odpowiedz
@Raa_V: Mówisz o niskim budżecie. Wydaje mi się, że kasa od Orlenu nie jest na tyle duża, żeby jakoś diametralnie to odmieniła. Czy wiadomo coś o prognozach budżetu na przyszły sezon? Może to chwilowy dołek?
@istota-: Nie liczę na czołówkę, będę bardzo zadowolony z regularnego punktowania, powiedzmy na poziomie 9-10 miejsca i tak jak mówisz - na wytrzymanie całego sezonu

Ale bardzo mnie cieszy, że jesteście zgodni co do długiego
  • Odpowiedz
@Enmebaragesi: Williamsówna, (szefowa) kilka dni temu powodzian, że jest na podobnym poziomie co w 2k18. Ja w to nie wierzę, taki PR robi by nie niepokoić sponsorów. Odchodzi Martini i ruscy i Stroll. Orlen daje stosunkowo mało jak na standardy f1, mniej więcej tyle co Rosjanie (którzy jak wspominałem zakrecili kran)
  • Odpowiedz
Mówisz o niskim budżecie. Wydaje mi się, że kasa od Orlenu nie jest na tyle duża, żeby jakoś diametralnie to odmieniła. Czy wiadomo coś o prognozach budżetu na przyszły sezon? Może to chwilowy dołek?


@Enmebaragesi: dołek w 2018 jest wywolany błędem konstrukcyjnym, którego w bolidzie na 2019 już raczej nie zrobią. Może zrobią inny, to się okaże.
  • Odpowiedz