Wpis z mikrobloga

Czołem podróżnicze świry!
W przyszłym roku wpadnie trójka z przodu i najlepszym prezentem jaki mogę sobie zrobić będzie #roadtrip. Chce ruszyć pod koniec maja i przejechać sobie to na spokojnie w 3-4 miesiące, bez pośpichu i stresu. 2 lata temu zrobiłem podobną trasę wybrzeżem po Francji, Hiszpanii i Portugalii, teraz głównym celem są #wlochy, później trochę #grecja i #rumunia, ale już (chyba) w nieco okrojonej formie. Oczywiście planować sobie można, a i tak wszystko wyjdzie w praniu ;) Mam starego kombiaka, ale na tyle wygodnego że w srodku komfortowo wyśpią się 2 osoby. Ale na poprzednim tripie w zdecydowanej większosći przypadków i tak wszyscy spaliśmy na plaży (większość tripa jechaliśmy w 4 osoby).

Trip będzie bardzo budżetowy i w wersji slow, czyli unikanie autostrad, spanie na dziko głównie na plażach (ewentualnie w aucie lub namiocie), w większych miastach Couchsufring i integracja z lokalsami. Do tego mnóstwo łażenia, pływania i wszelkiej aktywności, pikniki, wino, kobiety i śpiew :P Oczywiście wszystko zgodnie z zasadą 'leave no trace' i zachowaniem godności człowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie do Was, drogie Mirki i Węgierki, co o tym sądzicie? Robił ktoś z was podobną trasę lub jej fragmenty? Jakie macie doświadczenia? Jakieś porady/wskazówki/krytyka? A może ktoś chciałby się zabrać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo spotkać gdzieś w trasie? Jak wygląda aktualna sytuacja ze spaniem na dziko/w aucie w tych krajach? Jakieś szczególne zagrożenia? Podczas tripu przez Hiszpanie i Portugalię nie spotkało nas zupełnie nic złego, więc zakładam (zapewne naiwnie), że we Włoszech będzie podobnie. Pytanie też do lokalsów - co warto zobaczyć/zrobić o czym mało kto wie? A co olać?
Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc!
#roadtrip #trip #podroze #kombiprzezswiat xD
revolta - Czołem podróżnicze świry! 
W przyszłym roku wpadnie trójka z przodu i najl...

źródło: comment_Dm4V5CYiJWIGmY6C75zNIk0irVKS9Lva.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz