Wpis z mikrobloga

Tłumaczę bardzo serdecznie jak to jest być autystą:
- Non stop #!$%@? lub rozśmieszasz ludzi mimo że nie masz pojęcia najczęściej dlaczego
- Przez co boisz się rozmawiać z ludźmi spoza "bezpiecznego" kręgu
- Najprawdopodobniej nie jesteś w stanie określić jak się w danym momencie czujesz
- Przez co non-stop analizujesz swoje odruchowe działania żeby zrozumieć co faktycznie czujesz
- Wszystko masz ustrukturyzowane bo inaczej nie byłbyś w stanie się przysłowiowo wys**ć przez inercje
- Inercja czyli to co robisz obecnie robisz obecnie robisz obecnie robisz obecnie, dotyczy to tak rzeczy dobrych jak naprzykład powtarzanie na egzamin ale również wsłuchiwania się godzinę w 7 konkretnych zapętlonych sekund ulubionego kawałka lub cudowne transy gdzie przez 15 minut po prostu nie ruszasz się tylko gapisz w ściane i obserwujesz sobie jak płynie strumień myśli i nie możesz się ruszyć
- Masz durne tiki nerwowe i manieryzmy ruchowe, machanie palce w powietrzu, podrzucanie piłeczki etc
- Wszystko jest całością, maila nie piszesz zaczynając od wstępu, tylko piszesz środkowe zdanie, po czym 10tę, po czym wstęp i poprawiasz środkowe zdanie, kolejność jakby nie istnieje
- Jakbyś miał przekazać tom encyklopedii w 2 minutach w trakcie rozmowy
- Nie dociera do ciebie w locie kompletnie jaką wiedze ma twój rozmówca więc non stop się zapominasz ze specyficznym językiem, skrótami, wstawkami językowymi których rozmówca nie rozumię
- Nadużywasz kilku słów przez co non stop brzmisz śmiesznie
- Podświadomie non-stop używasz słów których NIKT inny nie używa przez co non stop brzmisz śmiesznie
- Inni mogą się mylić, ciebie to nie dotyczy
- Masz jakieś dziwaczne zainteresowanie które nikogo nie interesuje w promieniu pińciuset kilometrów a ty i tak uparcie drążysz to codziennie nawet po kilka godzin, nie jesteś w stanie w sumie wytłumaczyć dlaczego ale działa to pozytywnie na nastrój
- Ludzie wmawiają Ci notorycznie że czujesz się w jakiś sposób, np że jesteś zły kiedy jesteś pewny że zły nie jesteś
- Wyłączasz się w losowych momentach i uciekają Ci informacje przez co non stop prosisz ludzi o powtórzenie
- Brak werbalnej informacji zwrotnej może być torturą która pożre Ci kilka godzin czasu na zastanawianie się czy przypadkiem nie obraziłeś rozmówcy lub nie powiedziałeś czegoś niewłaściwego
- Jesz non stop to samo, jeśli mega dieta to mega dieta 24/7/365, jeśli fryty i keczup to fryty i keczup 24/7/365
- Wybitnie często zadajesz upokarzające siebie samego pytania
- Często mówisz też nieświadomie rzeczy które ciebie samego kompromitują
- Gafy, gafy, gafy w gigantycznej liczbie
- Na zewnątrz lub w sytuacji gdy w pobliżu rozmawia więcej niż kilka osób słyszysz dosłownie co 3 słowo i musisz składać co chciał powiedzieć rozmówca z tego
- Wszystko ma głośność 100%, wiatraczek w kuchni, spoko, ta sama jak stukanie klawiatury twojego komputera, ta sama jak mucha latająca obok
- A właaaaśnie słuchajcie to ja chcę wrócić do tematu o którym rozmawialiśmy 3 minuty temu i który już wszyscy zapomnieli
- Okulary przeciwsłoneczne są spoko, nawet jak są chmury
- Ale ja naprawdę nie wiedziałem że tak nie można powiedzieć

#autyzm #asperger #depresja #samotnosc
  • 10