Wpis z mikrobloga

W moim regionie, pełno jest miejsc związanych mocno z dawną historią. Jednak dla mnie, takim szczególnym jest "Diabla góra". Piękne miejsce, które porastają ponad stuletnie buki.
Jak to bywa w opowieściach, góra ta skrywa swoje mroczne tajemnice.
Jedną z nich wam dziś opowiem słowami mojego pradziadka:

"Otóż, synek dawno temu, tu gdzie teraz jesteśmy. Rósł stary las,
ciągnął się aż po same zbocze Diablej góry, a trzeba ci wiedzieć,
że w lesie wtedy dziki chodziły wielkie jak słonie(wiem pradziadek koloryzował).

Na zboczu tej góry, ku nieszczęściu okolicznych, postanowiła sobie założyć obóz banda zbójów.
Bili i rabowali ludność bez litości.
Długo nie minęło, a zbóje znaleźli, ukryty pod stertą zwiędłych liści płytki otwór w górze,
Tak, w zboczu była ukryta jaskinia jeszcze z dawniejszych czasów, lecz ta jaskinia skrywała coś jeszcze,
nie wiedzieli, że to co odkryli, miejscowi pieczołowicie ukrywali przez wieki.
Każdy kto tam przechodzi nocą słyszy obłąkańcze jęki! Nie wolno tam zostawać na noc! (tak mówił serio)
Postanowili założyć kryjówkę w owej jaskini, i jakiś czas ukrywali tam łupy.
Zdołali nawet dotrzeć do oddalonego o 40 km,kościółka w małym mieście,

był tylko jeden problem, diabeł który zamieszkiwał tamtą grotę nie chciał się nią dzielić,
Uknuł więc plan, i gdy rozbójnicy wyruszyli po kolejne łupy, rozerwał górę na trzy takie same tylko mniejsze.
Wracający rozbójnicy nie wierzyli w to co widzą, wszak z jednej góry przez noc zrobiły się trzy!
Podzielili się więc na trzy grupy i wyruszyli, szukać swojego skarbca,

Boruta jednak tak zaplanował trakty między górami, że błądzili w koło nigdy nie znajdując,
ani miejsca z którego przyszli, niźli celu podróży."

Strzeżcie się Diablej Góry!
#wspomnienia #opowiesci no i trochę #pasta
Pobierz maxatop - W moim regionie, pełno jest miejsc związanych mocno z dawną historią. Jedna...
źródło: comment_Wbwj7wNgimmmcyInvJv2ayKr1Ldk2FbR.jpg
  • 2