Wpis z mikrobloga

Ile obecnie akumulator wytrzymuje? Mam #toyota d4d 1.4, aku varta e12 blue 74ah 640A. Przy pierwszym mrozie rozładował się ale naładowałem, pojezdzilem kilka dni i pojechałem na test do sklepu. Wyszło ze „dobry” z prądem 580A.
Bateria ma już z 5 lat, a w #norauto jest do jutra zniżka na Varta Silver Dynamic E44 77 Ah 780A, wymieniać? #pytaniedoeksperta #samochody #motoryzacja
krzyszo - Ile obecnie akumulator wytrzymuje? Mam #toyota d4d 1.4, aku varta e12 blue ...

źródło: comment_SbaDPFQd3uEZ17L0pFfYVIwPDxLcZ5GG.jpg

Pobierz
  • 15
@krzyszo: też miałem VARTĘ w e11 1,6vvti. Poprzedni właściel kupił. Jeździł łącznie 6 lat i padł.
Zaczeło się raz, że w zimie w nocy zostawiłem światełko w kabinie włączone. Naładowałem i było spoko, ale 5 miesięcy później (w maju) nagle padł. Żona pojechała do pracy i po 3 godzinach nawet nie kręcił silnik.
Ładowałem jeszcze przez całą noc akumulator, ale naładowało go tylko tyle, aby ledwo odpalić.
Był czas na nowy.
@niepanimaju: Dziennie walcze z kilkoma (jak nie kilkunastoma , bo zima (°° ) akumulatoami. Pdaja czesto, ale zwykle to tylko skutek a nie przyczyna. Szczegolnie w starszych autach. NIe prowadze zadnych dokladnych studiowiow, ale jakbym mial szacowac to szacowalbym, ze 2/10 to typowe awarie aku.

Reszta jest zwiazana z regulatorami napiecia, stalym podoborem pradu, zwrami, niedoladowaniem czy np. dupnietym rozrusznikiem.

@