Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jako dziewczyny jednak mamy łatwiej o pracę. Trudno mi to przyznać, bo zawsze byłam feministką, ale teraz chyba muszę to przemyśleć xD

Od 3 miesięcy szukałam pracy jako programistka. Nie mam żadnego doświadczenia oprócz miesięcznych praktyk na studiach, ale to nawet nie było związane z programowaniem. Hobbystycznie koduję w javie. Wiem, że moi koledzy są ode mnie lepsi programistycznie. Bez nich nie wiem czy dałabym sobie radę na studiach. Chociaż byli również gorsi faceci ode mnie jak i dziewczyny, które były często lepsze niż większość facetów.

Miałam problem ze znalezieniem pracy, przez te 3 miesiące byłam na 1 rozmowie o pracę. Nie poszła mi zbyt dobrze. Generalnie zawsze byłam dobra z matmy, a z programowania nie i teraz się to mści na mnie ()
Potem kolega mi powiedział, żebym sobie zrobiła profil na linkedin, koniecznie ze zdjęciem xD Do CV też dodałam zdjęcie. Zrobiłam tak 2 tygodnie temu i od tej pory byłam na 6 rozmowach o pracę i w końcu znalazłam. W poniedziałek pierwszy dzień #chwalesie, wiec trzymajcie kciuki za mnie żebym sobie dała radę.

Z jednej strony trochę mi głupio, że musiałam ładną buzią zdobyć pracę, ale z drugiej strony trzeba podkreślać swoje atuty, no nie? :D

#pracbaza #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 21
To nie musi byc zarzuta. W dużym banku w jednym z 3 dużych miast IT(tym najtańszym) gdzie masowo zatrudniają programistów ostatnio szefo zza granicy po wizycie powiedział, że mają hiring freeze dla facetów i mają zatrudniać tylko kobiety. Nie pracuję tam ale koledzy z firmy mi powiedzieli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania tymczasem ja mam linkedina od 1,5 roku i pierwszą propozycję pracy dostałem w tym miesiącu xD #!$%@? tam, że mam kursy, 5 praktyk/staży za sobą i pracuję już parę miesięcy w branży (zostałem po stażu)
@AnonimoweMirkoWyznania ja nie miałam problemu ze znalezieniem pracy a nigdzie zdjęć swojego ryja nie dawałam, chyba jednak lepiej być wybranym na podstawie umiejętności, jakby mnie ktoś wybrał ze względu na płeć to bym chyba tej pracy nie przyjęła, bo to trochę red alert jeśli chodzi o to jaka jest polityka firmy. Ale powodzenia.
@AnonimoweMirkoWyznania: trochę przykre, sama szukałam pierwszej prawdziwej pracy po studiach przez dwa lata, wcale nie miałam odzewu, jak wysyłałam CV bez zdjęcia (często nawet firmy o to proszą, ale uważam, że jest to nie fair, żeby wybierać na podstawie zdjęcia, wiec uparcie nie dawałam zdjęcia). Jak miałam już dość gownianych prac dorywczych i zmiękłam dołączając to głupie zdjęcie do CV, zaczęli się do mnie odzywać i to prawie na każdą złożoną
@AnonimoweMirkoWyznania: Oj bez przesady. Mogło wcale nie chodzić o ładną buzię. Kiedyś uczestniczyłam w procesach rekrutacji i po prostu cv i profile ze zdjęciem bardziej rzucają się w oczy, zdjęcie dużo mówi o człowieku i wygląda to bardziej profesjonalnie. Dobór odpowiedniego zdjęcia też ma znaczenie. Zauważ, że faceci też mają profile ze zdjęciami, i uwierz, że oni także dostają więcej propozycji, niż gdyby tego zdjęcia nie mieli. Nie brakuje przecież osób,