Wpis z mikrobloga

Jak zacząć streamowac na #twitch ? Nie pytam o zaplecze techniczne, bo dla mnie jest to zrozumiałe, ale jakoś nie mogę się przemóc do mojego glosu, różowa mi tłumaczy ze jest spoko (na ogół jest bardzo miła) ale jakos tak... mam obawy/pewnien rodzaj wewnętrznego wstydu. I jeszcze jak to jest z byciem regulanym i czasem streamu ? A chciałbym to robić a przynajmiej spróbować. Gównoporady mozecie sobie darowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jakzaczac #stream #gorzkiezale
  • 11
@MrPawlo112: Spoko wszystko przychodzi z czasem. Ważne żeby reagować co się dzieję na czacie a jak się boisz że będziesz zamulać to zawsze możesz się z kimś na grę umówić czy to na TS3 czy też Discord. Jeżeli chodzi o regularność to jeden z większych plusów gdyż buduję to w pewnym stopniu community, co do czasu to jak ci pasuję - sam proponowałbym powiedzmy 18 - 22 - gdyż wtedy gromadzi
@MrPawlo112: Odwieczny temat kamerki. Zdania są podzielone z jednej strony tworzy się więź po między widzem a osobą streamującą. Ja natomiast byłem zawszę zdania że kamerka odwraca uwagę od contentu. Podejrzewam że szybciej złapałbyś followersów.

Odnośnie głosu cóż też miałem kiedyś ten problem i szczerze mówiąc dopiero z czasem się przyzwyczaisz. Z reguły żaden człowiek nie lubi swojego głosu, ważne żeby mieć dobrą dykcję i mieć gadane.
@MrPawlo112: Do głosu się przyzwyczaisz. Nikt nie lubi swojego głosu z nagrania, bo brzmi inaczej niż ty go słyszysz fizycznie. Niezwykle ważne natomiast jest, aby głos na streamie był czysty i dobrze nagrany. Nic tak nie drażni na dłuższą metę jak niska jakość mikrofonu, szum itp. Ludzie szybciej przeżyją gorszą jakość obrazu niż kiepsko ustawiony i nieodszumiony mikrofon. Jest to bardzo męczące na dłuższą metę.

Co do pory streamowania to zasady