Wpis z mikrobloga

Co można robić w ciemne i zimne wieczory jak są teraz? Żeby było to coś innego niż komputer, telewizor, książki i bezczynne leżenie lub spanie? I nie trzeba wydawać dużej ilości pieniądzy (spłacam kredyt). Fajnie jak będzie szansa poznawać nowych ludzi. Miasto małe ok. 100 tys. Mieszkam tu od niedawna. W ramach pytań które pewnie padną - pracuje, ale co drugi tydzień jestem tak jakby na dyżurze i muszę być po prostu do dyspozycji pod telefonem w razie awarii.
Póki co:
- charytatywnie naprawiam znajomym (i ich znajomym) samochody i inny drobny sprzęt. Mam narzędzia, garaż z kanałem to sobie majstruje. Czyli sam oferuje się znajomym, że im wymienie olej i filtry czy naprawie koleżance kabel w suszarce. Gdy próbowałem robić to chociaż za groszę to nie było chętnych,
- biegam i jeżdze na rowerze - teraz może już rower mniej bo mokro i za zimno, ale codziennie biegam 1-2h, a to już chyba za dużo się robi,
- w miarę możliwości chodzę na wszelkie orliki, granie w frisbee, itp. - to co jest pubiczne na facebooku - choć głupio to wygląda jak facet 30 lat na karku rzuca frisbee z gimnazjalistami (spotkałem się nawet z wyśmiewaniem mnie),
- spaceruje - już całkiem zrezygnowałem z auta bo mam za dużo wolnego czasu,
- szyje torby - w cenie materiałów, swój poświęcony czas oddaje charytatywnie,
- działam w różnych wolontariatach,
- od biedy łapie się na jakieś dorywcze prace typu inwentaryzacje, ale bardziej mi zależy na kontakcie z drugim człowiekiem i zajeciem czymś rąk niż na zarobku,
- codziennie gotuje dla siebie (a czasem i dla znajomych z pracy - oczywiście charytatywnie, w cenie składników)
Proszę o jakieś propozycje.
#hobby #zainteresowania #corobic #nuda #pytanie #pomocy
  • 9
@Helix: Mogłem o tym napisać. W tym roku rozstałem się z różowym i już nigdy się nie zwiąże. Szanuje swoje nerwy.
Z tym poznawaniem ludzi to oczywiście nie miałem na myśli różowych. Wszystko mi jedno, zarówno wiek jak i płeć.
@vito199: Pisałem, miasto ok. 100 tys. Nie trafiłem na nic aktualnego. Najświeższe w sieci z 2016r. jest. Ale to zawody a nie jakieś treningi w szachy.
Mimo wszystko i tak nie czuje się szachistą.