Wpis z mikrobloga

Widać #!$%@? bystrość w narodzie niezmienna od zawsze. Wyjaśnienie poniżej:
Mózg zauważa, że sukienka znajduje w pomieszczeniu oświetlonym jaskrawym światłem o ciepłej barwie.
1. Jeśli mózg uzna, że oglądana strona sukienki również jest oświetlona to widzisz blade kolory niebieski i czarny.
2. Jeśli mózg uzna, że oglądana strona sukienki jest w cieniu a względna jasność to efekt prześwietlenia zdjęcia światłem z tła to widzisz zaciemniony biały i żółty.

O interpretacji obrazka decyduje
Pobierz
źródło: comment_VmMAKeru0BS2diC1tfDrCZRkXsEcmNaY.jpg
@xandra: Proste jak szczała apacza.Prawy kolor lewy i lewy jako poprzednie kolory uzupełnia wszystkie róże,a te zielenie i szarosci to efekt smogu i nienawiści do wszystkiego,tego,które nie jest czarne,albo odwrotnie.
Mój upośledzony mózg widzi biały i żółty ale jeśli zakryję rozświetlone tło to zobaczę prawdziwe kolory niebieski i czarny.

@Manah: Właśnie nie upośledzony, bo tam jest kolor zbliżony do złotego i coś szarawego w połowie drogi między białym a niebieskim (ale bliżej białego), czyli widzisz to, co tam faktycznie jest.
To widzenie niebieskiego i - o zgrozo - czarnego oznacza, że mózg sobie wymyśla głupoty :P