Wpis z mikrobloga

@etc_daemon: VR to temat trudny bo zamysł sam w sobie jest bardzo dobry natomiast technologicznie VR nadal ma sporo do nadrobienia. Nie chodzi mi o śledzenie ruchów ale o wyświetlanie obrazu. VR potrzebuje dobrych jeśli nie zajebistych wyświetlaczy, potrzebuje też dość mocnego sprzętu o wiele mocniejszego niż dany tytuł potrzebuje do wyświetlania w trybie standardowym. Oczywiście wkraczamy już w erę 4k jednak statystyki jasno pokazują że nadal jest to tylko wkraczamy
@etc_daemon: Czy ja wiem czy nie potrzebują, immersja jest nieporównywalnie większa i jak pokazuje choćby Skyrim:VR jest popyt na taką zabawę. Odwzorowanie głębi pozwala mocniej wsiąknąć w świat. Naturalność rozglądania się no po prostu klawa + mysz czy tam pad nie mają nawet do tego startu. Kwestia czasu VR na razie się broni ale musi być tańszy przystępniejszy i musi być więcej tytułów na VR.

Ja już wiem, że Bethesda będzie
Jedno jest pewne, vr to przyszlosc. Choc niestety mozliwosci dzisiejszych komputerow sa nieadekwatne. Ja po ograniu resident evil 7 vr i astro bota na ps4 vr wracajac do płaskich ekranów czuję wyraźny niedosyt i nijakość. Vr to zupełnie inny, wyzszy poziom. Na dzien dzisiejszy troszke za wysoki jak na casualowych graczy
@etc_daemon: tekst pogrubiony Jeszcze trochę poczekamy, aby faktycznie ta technologia była dobra, bo póki co jeszcze mało wiemy na ten temat, nie mówiąc o okablowaniu sprzętu co jest niewygodne i ograniczające... Niestety również korzystanie z okularów vr jest niedociągnięte, nie wiem jak WY, ale mnie za każdym razem boli głowa, więc coś musi być nie tak (albo to ze mną jest coś nie tak ¯\_(ツ)_/¯¯)
Cena też jest póki co wysoka,
Może ludzie nie potrzebują VR


@etc_daemon: To nie ludzie a stetryczałe pokolenie graczy. 15 lat temu byli gnojkami fantazjującymi o wirtualnej rzeczywistości i spikselizowana grafika w ówczesnych grach video im nie przeszkadzała bo była obietnicą czegoś niesamowitego. Potem się zestarzeli, wpadli w nurt codzienności urozmaicanej chwilą wirtualnej rozrywki, przyzwyczaili się do graficznych wodotrysków i w efekcie mamy teraz zgraje podstarzałych malkontentów. Skrajny przykład to konsolowcy którzy nie grają na PC bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@etc_daemon: zalezy, poznalem w tym roku na targach goscia od polskiej firmy zajmującej sie vr, mowil ze jest spoko i wychodza na plus, wiec chyba tragedii nie ma finansowo

Osobiscie nie lubie specjalnie VR