Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu słuchałem utworek #rammstein na yt. Totalnie nie pamiętam słów i tytułu. Utworek był o narkotykach (?), teledysk dział się pod wodą, unoszące się i przeplatające nagie osoby. Był chyba też jakiś motyw ze strzykawkami/tłuczonym szkłem. Dosyć psychodeliczny. Kojarzycie?

#metal #jakatomelodia
  • 16
@Jednobrewy: @Zuler: Ani to, ani to, Reise Reise akurat całkiem dobrze znam. Kurde, zaczynam myśleć że pomyliłem zespoły, bo na Reddicie też nikt nie potrafił powiedzieć co to jest. Chociaż jedna osoba potwierdziła, że chyba też ten teledysk widziała.
@Zuler: Szukałem, ale historia mi się kończy na wrześniu, a to było wcześniej. A pamiętam że to naprawdę zacny kawałek był i mi teraz spokoju nie daje (,).
@Reevo: oh, czyli ani w historii googla ani jutube? :( to może melodię chociaż, tempo pamiętasz? Albo czy kojarzysz, czy to był bardziej amatorski/fanowski teledysk czy full profeszjonal
@Zuler: Teledysk jak najbardziej profesjonalny. Nie pamiętam niestety dobrze tego utworu, tak miałbym chociaż jakieś słowa kluczowe do szukania. Ale to był jeden z mocniejszych, bardziej w stronę Das Model niż Ohne Dich.

Zaraz sprawdzę jeszcze historię apki YouTube.
@Zuler: niestety, nic. Ogólnie utworek był świeży, z 2017/2018 roku. Chyba mi pamięć zespoły popieprzyła. Jak znajdę to dam znać o co chodziło.
@Reevo: i jak? Znalazłeś? Teledysk który przywołujesz brzmi jak połączenie Mutter, Du Hast i etc. możliwe, że ktoś zrobił do Skills in Pills. Znasz może jakieś słowa z piosenki?
@Reevo: musiałeś znaleźć jakieś fanowskie video. O narkotykach jest Kokain i Adios.

Chyba że trafiłeś na inny zespół ktory ktoś podpisał Rammstein. Mógł być to:
Oomph
Megaherz
Eisbrecher
Märzfeld
Ostfront
Heldmaschine
Stahlmann
@PAWLYK Niestety, nie znalazłem. Możliwe że to było zwyczajnie dobrze posklejany fanmade, ale nadal nie wiem co to za utworek.

@Cohonez Sprawdzę w wolnej chwili, możliwe że rzeczywiście mi się w mięci zatarła nazwa zespołu. Kokaine jest podobne, ale to nie do końca to.
@PAWLYK @Cohonez @Zuler @Rodjer

Kuźwa, olśniło mnie, mam, MAM!!!! Cieszę się jak małe dziecko :D.

Akurat leciała mi playlista Rammsteina w tle i odtworzył się TEN kawałek. Sprawdziłem tytuł i zacząłem szukać tego konkretnego teledysku. Okazało się że zniknął z YT, dlatego nie mogłem go znaleźć i faktycznie był fanowski. Poza tym, zmyliła mnie jego treść, bo sam utworek nie ma żadnego związku z narkotykami.

Łapcie: https://ok.ru/video/353421758952 ! Dzięki za pomoc :).