Wpis z mikrobloga

@Kaijot: Mi się nie podoba że kod do tworzenia layoutu jest też w kodzie gdzie jest logika. Jak patrzę na tutoriale na yt to widzę niesamowity #!$%@?. Ciężko wyciągnąć z tego jakąś porządną informację. Powinno być jak w nativach: oddzielnie layout i oddzielnie logika. To raczej nie zastąpi native apps
@xDrope: znaczą, to ze niektórzy nie wiedzą po co to jest to inna bajka.
X. Y. Z
X - breaking changes
Y - jakieś tam milestony, nowe funkcjonalności
Z - bugfix

Oczywiście to też jest wybor zespołu jak chcą wersjonowac. Oczywiście między 0 a 1 wcale nie musi być różnic, ale nikt nie obiecal że ich nie będzie, a nawet informuje że o kompatybilnosci wstecznej nie mysli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nilphilus: ok, to ja robię framework, dam mu wersję 2.0 i będzie lepszy od fluttera, bo on ma 1.x dopiero. Na ten moment flutter czy native script mogą mieć nawet wersje 10.x, a to na RNie powstało kilka bardzo dużych aplikacji i cała rzesza mniejszych. Porównywanie wersjonowania między projektami to xD jak porównywanie reacta 17.x do angulara 4.x czy jaki tam jest.
@xDrope: nie porownuje numerkow samych w sobie, tylko zwracam uwagę że RN jest wersja niestabilna, a jako taka jest złym wyborem przy aplikacjach komercyjnych. To jest porownaniem - stabilne vs niestabilne, jak tego nie zrozumiesz to poza juniora nie wyjdziesz i nie ma co sie rzucać jakbym Tobie krzywde robił... Zwracam tylko uwage, ale nie umniejszam RN bo rozwija sie calkiem niezle i kwestia czasu jest przyklepanie wersji 1.0
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xDrope: zupełnie nie zrozumiałeś. Wersja 0.5, przy założeniu że developerzy RN trzymają się semvera, oznacza tyle tylko, że mamy do czynienia z wersją, która nie jest jeszcze stabilna (1.0 i kolejne). Znaczy to mniej więcej tyle że może się zmieniać API, ale też nawet bazowe koncepty i wdrażanie aplikacji produkcyjnych jest pewnym ryzykiem (bo a nuż coś się zmieni i trzeba będzie przepisywać - tak było w przypadku hype na Angulara)
@Marmite: Zrozumiałem, ale tak jak z angularem jak im się coś odwidziało to zrobili 2, a potem 4. Danie pełnej wersji niczego nie gwarantuje, a flutter miał wystarczająco marketingowego bełkotu, dlatego z taką rezerwą do tego podchodzę. Na ten moment prędzej przy wyborze technologii kierowałbym się tym co zostało postawione na flutterze, a co na RNie. Co poza pokazówkami zostało postawione na flutterze? A co na RNie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xDrope: 4 to jest po prostu synchronizacja Angulara z semverem (nie mogli wydać 3, bo coś tam, chyba przez jakieś zależne paczki z tego co pamiętam) ale to nadal jest ten sam Angular przecież. Nie ma nic dziwnego w tym że frameworki się rozwijają i zmienia im się API (i że te zmiany nie są kompatybilne wstecz) - co odróżnia dobre frameworki od złych to to że dobre mają wyznaczone jakieś
@Marmite:

Rozwojowe złe, bo może się zmienić API.

Dobrze, że frameworki się rozwijają i zmienia się API.


( ͡° ͜ʖ ͡°)

A któryś z was robił coś w RNie i migrował wersje? Bo poza moimi śmieszkami o przyrównywaniu cyferek między projektami to lecą same domysły i spekulacje.
Rozwojowe złe, bo może się zmienić API.

Dobrze, że frameworki się rozwijają i zmienia się API.

( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xDrope: #facepalm
A powiedz mi w którym miejscu napisałem że rozwojowe złe bo API? W którym miejscu napisałem że to dobrze że zmienia się API? Weź zanim zaczniesz odpisywać to chociaż przeczytaj to, co napiszę, bo napisałem że rozwojowa wersja ma to do siebie, że może się
@Marmite: Nigdzie nie zaprzeczyłem, że RN może się zmieniać ( z resztą zmiany pod spodem są zapowiedziane), chociaż kolejne zmiany albo nie wymagają żadnych cudów albo są proste rzeczy do zmiany. Kwestionuję natomiast inne narzędzia konkurujące, dla których punktem honoru było postawienie 1 z przodu, chociaż w żaden sposób nie gwarantuje to, że im się nie odwidzi, zrobią breaking changes i będzie wersja 2.x. Argumenty dotyczące wersji były m. in. silnym
@xDrope: w takim razie wyjaśnię, że moim celem nie była w żadnym wypadku "obrona" narzędzi konkurujących, bowiem zwyczajnie nie siedzę w świecie aplikacji natywnych, więc nie mam czego bronić. Odnosiłem się jedynie do tych postów o wersjonowaniu, ale też nie zauważyłem że twoje posty są bardziej krytyką wersjonowania Fluttera i NS, aniżeli bronieniem RN. A więc cieszę się, że finalnie się zrozumieliśmy i wybacz zarzucanie ci nie doczytywania postów ;) Peace