Wpis z mikrobloga

@Satanistic tu już nawet nie chodzi o to, że będzie wymagany BIM, ale o samą wygodę i szybkość pracy. Nie ma żadnego porównania do AutoCada. Nie mogę zrozumieć czemu firmy nie wyślą jednego pracownika na szkolenie z revita i później sami zobaczą ile czasu można zaoszczędzić nie bawiąc się w cadzie
@olejabole: U mnie argumentują tym, że Revit zepsuje koordynacje prac międzybranżowych, dlatego, że architekci stale poprawiają podkład podczas równoczesnych prac instalatorów i konstruktora. Cytat od sanitarnych: "Jak mamy się skoordynować z teletechnikami w 3D skoro każdy rysuje równocześnie i jeszcze mamy się mijać na rysunku? Już w 2D jest problem."
@Satanistic: ja podobnie, sam mam zamiar zacząć się uczyć. Niestety podejście w biurze jest takie że owszem revit wejdzie, ale jeszcze nie teraz. Generalnie sam wolę pracować na 2D z jednego prostego względu, architektura. Architekci często w swoich modelach 3D nawet nie uwzględniają konstrukcji, oby ładnie wyglądało.. A Ty pptem człowieku siedź i sam wszystko za nich modeluj, więc obecnie tez AutoCAD i pochodne.
@Erk700 owszem, bim to nie 3D jak niektórzy myślą. Bim to jest przede wszystkim informacja, jaką zawiera projekt i komponenty w nim zawarte. To jest najważniejsze. Ale nie ma co się oszukiwać, autodesk ma takie podejście, że będzie monopolistą. Jak Autocad. Sam pracuje na revicie ponad 3 lata i nie zamieniłbym go na nic innego.
@katsurro
@Satanistic
@ozzi91
@olejabole
@aksal89 pracuję od ponad 3 lat na revicie i z moich obserwacji to na chwilę obecną to użycie revita jest niewielkie. Ale też i świadomość co można zrobić w revicie jest bardzo słaba. Np. Współpracujemy z jedną z firm, całkiemm duża. Kilkanaście osób w pracowni i balustrady mideluja jakimiś wyciagnieciami. No i jak to później ująć w zestawienie? No jak?! I takich sytuacji jest cała masa. Ludzie nie
@Satanistic: pracuje w biurze, które wdrożyło Revita w 2009. Niestety jest tak, że używa się go tylko do kreślenia a nie do modelowania informacji o obiekcie. Napawać optymizmem może fakt, że coraz częściej słyszę od branżystów o wdrożeniach właśnie revita. Na studiach też się go już uczą. Wracając do biura... wszystkie rysunki i tak kończą z eksportem do dewugów. (autocad 2010 xD bo konstruktor/instalator nie ma nic nowszego...)
@wucezetka: @asasello: Wołam Was, bo użyliście tego samego zwrotu, parafrazując "pracują w Revicie, jakby to był Autocad". Póki co mam właśnie takie wyobrażenie nt. tego programu, jak mam rozumieć różnicę miedzy kreśleniem a modelowaniem na obiekcie? Czy ten wspomniany model nie może być konwertowany na rysunek rozwiązań projektowych do np. projektu wykonawczego?
@Satanistic: Owszem może. W revicie możesz zrobić normalny projekt wykonawczy, i gdyby załóżmy każdy z branżystów korzystał z revita nie byłoby potrzeby uzywania autocada.
@olejabole: > tu już nawet nie chodzi o to, że będzie wymagany BIM, ale o samą wygodę i szybkość pracy. Nie ma żadnego porównania do AutoCada. Nie mogę zrozumieć czemu firmy nie wyślą jednego pracownika na szkolenie z revita i później sami zobaczą ile czasu można
@Satanistic: no różnica jest taka, że modelując obiekt ze wszystkimi jego składowymi (konstrukcja, zbrojenie, stolarka, instalacje itd), możesz wygenerować sobie z tego całą dokumentacje (rzuty, przekroje, analizy, zestawienia, detale itd). Dzieje sie to wszystko w jednym pliku, i zmieniając raz rzecz w modelu nie musisz sie zastanawiać gdzie tego jeszcze nie zaktualizowałes. Dodatkowo w rysunkach 2D z revita możesz wyciągnąć informacje o bloku/rodzinie, która widzisz. W cadzie masz po prostu kreski.
@Satanistic: praca w revicie to początkowo dłuższy czas wykonania projektu a dopiero późniejsze korzyści bo jak wszytko jest dobrze zrobione to potem każda poprawka, zmiana w zestawieniu jest robiona błyskawicznie. no ale tego na początku nie widać, widać tylko przedłużone deadline i wyższe koszty. i klienci widząc że za projekt w cadzie płacili mniej czują się dymani. ludzie robiący długo w cadzie mają przyzwyczajenia że tą samą czynność można zrobić na
@przemd11 tylko właśnie, np w przypadku sanitarki musisz rodziny powtórzyć, pilnować się przy wstawianiu, dokładnie podłączyć np kibel by się liczyło itd