Wpis z mikrobloga

11 grudnia 2018, Bielsko-Biała, skrzyżowanie ul. Grażyńskiego z ul. Mazańcowicką, godz. 5.45 - Potrącenie mężczyzny na przejściu dla pieszych. W godzinach porannych doszło w Bielsku-Białej do siedmiu różnych zdarzeń drogowych. - Założenie opaski odblaskowej na rękaw kurtki to żadna ujma na honorze. Taka opaska może przyczynić się do uniknięcia „spotkania” z samochodem. W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz zwiększenia odległości od samochodu poprzedzającego - podkreślali policjanci z drogówki. Więcej: http://www.bielsko.biala.pl/nasygnale/aktualnosci/39073/potracenie-mezczyzny-na-przejsciu-foto

#bielskobiala #policja #pogotowieratunkowe #potracenie #pieszy #kierowcy
Pobierz
źródło: comment_HZInqmLTXPNJKfbNn1xp07t4NpSm3do3.jpg
  • 13
@kantek007: Jadac nawet 20 km/h w warunkach ograniczonej widocznosci mozna kogos nie zauwazyc. Tutaj doskonale to widac, ze babka jechala wolno dlatego nic sie nie stalo. Kamizelka, opaska badz jakikolwiek element odblaskowy moze pozwoliłby uniknac tego zdarzenia ale „paaanie kamizelka lub opaska? Bede wygladal jak idiota przeciez majo swiatla to mnie widzo”
@kantek007: da sie. Pieszy tez powinien uwazac wchodzac na przejscie. Poza tym pasy nie sa jakims magicznym miejscem gdzie pieszy jest chroniony jakas magiczna moc. Mozna nie zauwazyc. Gdybys jezdzil samochodem to bys wiedzial o tym, ze warunki sa rozne i widocznosc pieszych na przejsciu w roznych miejscach tez jest rozna. Nie zawsze ich widac. Gdyby mial opaske lub element odblaskowy moze zostalby zauwazony wczesniej. Ja np. Nie pcham sie wprost
@kantek007: wiec jechala wolniej i dlatego nic sie nie stalo pieszemu ale gdyby pieszy mial kamizelke badz element odblaskowy to by go moze zauwazyla wczesniej i w ogole udaloby sie uniknac sytuacji. To nie jest trudne do zrozumienia. PIESZY MA PIERWSZENSTWO NA PASACH ALE POWINIEN ZACHOWAC OSTROZNOSC WCHODZAC NA NIE.
@kantek007: sprawdzic przejscie. Ciekawy termin. Tzn. Jak sie sprawdza przejscie? Zatrzymujesz sie, wysiadasz, sprawdzasz czy nic nie ma i jedziesz dalej?

No wlasnie kolego @kantek007: „jezdziles samochodem” ja ciagle jezdze i to duzo wiec chyba mam troche wieksze doswiadczenie odnosnie pasow, pieszych i tych wszystkich rzeczy zwiazanych z prowadzeniem samochodu.
@grishko: za każdym #!$%@? razem "podziwiam" kierowców przejeżdżających obok pasów bez zdjęcia nogi z gazu i pieszych wchodzących na pasy z marszu. Geniusze, wszędzie geniusze.
@kantek007:

„Kierujący osobówką nie zauważył pieszego ubranego na ciemno, a ten myślał, że auto się zatrzyma.”

uwazam, ze jest tu jednak wina pieszego ktory nie upewnil sie, ze auto sie zatrzyma tylko myslal, ze auto sie zatrzyma. Przy tych warunkach pogodowych naprawde trudno jest zobaczyc kogos ubranego na ciemno.
@kantek007: policja ustalila inaczej, a ja wyrazam swoja opinie. Kierowca zostal ukarany mandatem bo powinien przepuscic pieszego, ale jak przepuscic pieszego ktorego w trudnych warunkach mozna nie zauwazyc poniewaz trudno mu zalozyc kamizelke badz element odblaskowy? I nie pisz tu, ze kierowca powinien zauwazyc i skoro nie zauwazyl to nie powinien jezdzic samochodem bo takie teksty beda swiadczyc o Twoim niskim poziomie inteligencji.

Podsumowywujac. Jak to mowia „cmentarz jest pelen ludzi