Wpis z mikrobloga

@CorArin: Jak jesteś specjalistą, jesteś dobry w tym co robisz to w każdym zawodzie będziesz dobrze zarabiał i nie ważne czy jesteś fryzjerem, budowlańcem, programistą czy pilotem... inna sprawa, że aby szybciej awansować niekiedy potrzeba mieć znajomości... ale bez tego też da się wybić tylko, że więcej pracy trzeba włożyć...
  • Odpowiedz
@CorArin: nie powiem, rozstrzał dość spory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-w kwestii księgowości raczej nic nie podpowiem,
-architektura (domyślam się że chodzi o wnętrza)- na pewno wymaga wiele kreatywności, umiejętności rysunkowych, wyobraźni. Z tych trzech zawodów tutaj najbardziej przydają się znajomości, cholernie ciężko jest na początku wybić się i dostać do dobrego biura (nie mówiąc już o zakładaniu własnego) zwłaszcza w dużym mieście.
-budownictwo- sama studiowałam ten
  • Odpowiedz
@CorArin: księgowość. Powiem tak. Teraz chcą osoby z doświadczeniem i niestety,najłatwiej dostać się po stażu,raczej nikt nie da pracy ot tak. Niestety też studia niewiele daja. Najłatwiej zrobić kurs w stowarzyszeniu księgowych i jakieś studium niż marnować 5lat na uczelni. Tak to widzę,ale to też mój rynek. No i teksty,że "do każdego korpo do finansów biorą z ulicy" można sobie między bajki wsadzić. Też mnie nikt nie chciał tak,a próbowałam.
  • Odpowiedz
@CorArin: Jeżeli myślisz o architekturze to zainteresuj sie rysunkiem odręcznym. Na uczelnie w dużych miastach są egzaminy wstępne polegające właśnie na rysowaniu. Każda uczelnia ma swoją specyfikę takiego egzaminu. szkoły rysunku (bez której ciężko się przygotować) oferują kursy, które będą w mniejszym lub większym stopniu profilować twój tok nauki pod konkretne miasto. - trochę kasy trzeba na to wydać. Studia ogólnie bardzo rozwijające i można wiele ścieżek po nich obrać. Sa
  • Odpowiedz
@CorArin: praca budownictwo to głównie: odpowiedzialności za wybudowany obiekt aż do końca życia (jeśli jesteś kierownikiem budowy, robot, projektantem), najczęściej praca w delegacji, średnie zarobki, na budowie praca po 10-12h (bo wg starszego pokolenia tak się w tej branży pracuje). No i użeranie się z projektem i architektami (dla których najważniejszy jest wygląd, nie bezpieczeństwo, i myślą ze wiedza wszystko o budowie xD)
  • Odpowiedz