Wpis z mikrobloga

Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę mojego domu. Nie jestem informatykiem 15k, więc plan był prosty robię jak najwięcej samemu, ale korzystam z dobrej jakości materiałów. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z budowlanką a wiedzę czerpię od znajomych fachowców i Internetu. Dom szkieletowy wg. projektu znalezionego w sieci, 97m2 z możliwą adaptacją poddasza ok 45m2.

Zleciłem: postawienie szkieletu, dach, kominy, elewacja.
Zrobiłem: fundament, kanalizacje poziomą, elektrykę, hydraulikę, przygotowałem podłogę pod wylewkę.
Co jeszcze zrobię: prawie całą resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z ciekawszych rzeczy: rekuperacja, biologiczna oczyszczalnia ścieków, kafelkowanie

Na budowę jeżdżę codziennie prosto z pracy i soboty, czasem pomaga mi żona. Zawdzięczam jej prowadzenie dokładnych zapisków dotyczących wydatków i pilnowanie trzymania się budżetu. Jak do tej pory idzie wszystko zgodnie z naszym planem i wydaliśmy 200k.

Mam zdjęcia ze wszystkich etapów budowy, zainteresuje to kogoś?

#domnadpotokiem #dom #budownictwo #budujzwykopem
redwoj - Pod koniec kwietnia tego roku wbiłem pierwszą łopatę w ziemię pod budowę moj...

źródło: comment_ahpH4cvzppp8ns7oW2FLawCSLPU3LNXz.jpg

Pobierz
  • 403
  • Odpowiedz
@redwoj kurde Mirku. Mam za sobą budowę domu i patrzę czasem przez okno jak mój sąsiad sam buduje szkieletówkę dokładnie tak jak Ty to opisujesz. Trwa to drugi rok. Żal mi go i on sam już się powoli poddaje.
Życzę Ci żebyś wykończył ten dom zanim on Ciebie wykończy.
A piszę Ci to wszystko żebyś przemyślał to czy faktycznie sam chcesz się w tym babrać. Pamiętaj że masz też życie poza budową.
  • Odpowiedz
@Bog_Wszechmogacy: Panie Bożu, Pan Bożu to chyba na wakacjach był przez ostatni czas, teraz tak się robi, inflacja, ni ma piniency na żelbet więc pozostaje szkieletówka, a tak nawiasem Panu Bożu też polecam takie kanadyjki, może Szymonowi byś Panie Bożu wybudował w niebie za tą przysługę co synowi zrobił ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@krolowamonika: taniej i trudno teraz o wełnę.
@pretorus: nie łapię się
@jalop: Przy każdym domu trzeba coś robić, okna 1,5x1,5 z zewnątrz wydają się małe od środka idealne.
szkielet +dach+fermacell+kominy= 1 miesiąc

drewno 32k netto
robota 35k netto
@SmerfNaczelnik: Jeszcze sprawi mi to przyjemność:)
  • Odpowiedz
@krolowamonika: Żadna, owszem. Z mojej praktyki wynika, że inwestorzy w Niemczech i Austrii stosują styropian gdy jest tynk a wełnę gdy jest elewacja z deski. Styropian jest też tańszy
@redwoj: Jaki rozstaw? No i żeby zrobić tyle izolacji, to bijesz łatę od góry i od dołu, czy po prostu dobijesz wełnę pod krokwiami do linii kalenicy?
  • Odpowiedz
@redwoj rozumiem ze czka Cie całe wykoncze domu? Wiem że ostatnio wszystko strasznie podrożało ale 200k i większość sam zrobiłeś to chyba dużo nie zaoszczędziłeś. No i elektryki to bym sam nie ruszal))¯_(ツ)_/¯. A i to metoda kanadyjska? Jak tak to dwa pokolenia mu daje.
  • Odpowiedz
#!$%@?. ciesze sie, ze za mlodu widzialem co #!$%@? sie z domem zrobilo z moich starych. nie, dziekuje. jeszcze wywalac kupe kasy na szalas z drewna, bo sie oszczedzi ile? 50k?
  • Odpowiedz
Na budowę jeżdżę codziennie prosto z pracy i soboty, czasem pomaga mi żona.


@redwoj: eksperci do tej pory zachodzą w głowę dlaczego żyjemy krócej niż kobiety

dobra robota Cumplu, zrób jakiś album z tych zdjęć i wrzuć, chętnie zobaczę.
  • Odpowiedz