Wpis z mikrobloga

Ciekawe jak do całej sprawy #wislakrakow podchodzą włodarze klubów takich jak #lechpoznan #legia czy nawet #lechia bądź #jagiellonia

Jeśli się okaże, że w Wisłe zainwestuje poważny sponsor to dalej może pójść lawinowo. Już na start Wisła staje się pijarowo klubem nr 1 w Polsce jawiąc się jako dobry i wypłacalny pracodawca. Będzie miała jasno określony cel, a nie minimalistyczne Mistrzostwo Polski i dalej na hurra eliminacje do europejskich pucharów. Jestem w stanie sobie wyobrazić jak Wisła podbiera najlepszych na podwórku, zarzuca sieć na zawodników dotąd nieosiągalnych dla polskich drużyn. Jasno i mocno stawia za cel uczestniczenie w europejskich pucharach, a tam gdy się dostanie to dodatkowy hajs, dodatkowy fejm i maszyna sama sie nakręca.

Ciekawe czy te kluby mają sraczke, że zaraz może się zmienić układ sił. Pewnie będzie się klepanie po plecach że silny klub w Polsce to korzyść dla innych bo i inni zyskają, ale to będzie moim zdaniem uśmiech przez łzy.

Czy to ze Celtic Glasgow swoją ligę zamiatał wpływa na Abeerden? No nie, korzyści nie będą takie duże jak się wydaje dla tych klubów.

Dlatego ta telenowela z kupnem Wisły tak mnie elektryzuje i co chwile odświeżam newsy.

#ekstraklasa
  • 26
@Gasquet: Próbuje sobie wyobrazić tą sytuację. Jestem zagranicznym inwestorem i planuje zainwestować w polską piłkę. Do wyboru mam 16 klubów ekstraklasy, w tym do wyjęcia z takich miastach jak Wrocław albo Zabrze. Do tego kluby Łódzkie które lada moment będą w ekstraklasie. I wybieram zadłużoną po uszy Wisłę gdzie na start trzeba wyłożyć 14 mln a pod dywanem następne długi. No logiczne w ch..... .
@danob99

Patrz na to że Wisła jest niejako wystawiona na sprzedaż. Roman Abramowicz kupując Chelsea za 1 funta tez brał ją z długami. Dla inwestora liczą się tez inne rzeczy. Dwa że w niektórych klubach jest cienko, ale siedzą tam ludzie tak mocno #!$%@? w fotel że go nie opuszczą, miasto sponsoruje za pieniądze podatników, ciepła posada, wystarczy do kamery popłakac ze jest ciężko ale robi się wynik ponad stan i tak
@Gasquet: Może dlatego, że Wisła w ostatnich 20 latach była najbardziej rozpoznawalnym klubem w Europie? Może dlatego, że ma najwięcej kibiców w Polsce. Może dlatego, że Kraków to 2 miasto w Polsce pod względem ludności po stolicy. Może dlatego że Wisła ma potencjał marketingowy zdecydowanie większy niż taki Śląsk czy Wrocław? Dla zagranicznej firmy 40 mln to są jak drobne. Dla mnie osobiście wszystko to brzmi jak jakaś fantastyka ale są