Wpis z mikrobloga

#programowanie #clion #sfml #cpp
Hejka Mirki potrzebuję pomocy z biblioteką sfml. Ponieważ korzystamy na uczelni z cliona to odstawiłem codeblocka. I teraz mam problem bo nie potrafię tego dołączyć ( ͡° ʖ̯ ͡°) Najpierw mi wyskakiwał błąd gdy dołączałem odpowiednią formułkę do CmakeList.txt ale jakoś odnalazłem rozwiązanie i nic mi nie wyskakiwało już na czerwono. Ok więc wklejam napisany wcześniej kod i otrzymuję

fatal error: SFML/Graphics.hpp: No such file or directory
#include
...
I sam nie wiem już co robić, robiłem to co w tutorialach których jest i tak mało. Nie wiem czy źle skonfigurowałem Cliona ale wydawało mi się, że odpowiednie wersje instalowałem. Ostatecznie może przeinstaluję wszystko jeszcze raz a jak się nie uda to chyba będę musiał wrócić do codeblocka gdzie kiedyś już udało mi się zainstalować sfmla.
Ktoś też miał problemy i udało mu się naprawić? jak coś dam screena błędów
  • 6
  • Odpowiedz
@Sedd:
https://pastebin.com/JcSWqJws
Jest to przekopiowane z tego co dał nam nauczyciel, ja dostawałem pełno czerwonych errorów. Szukałem po necie i dodałem to
set(SFMLROOT D:/sfml/SFML-2.5.1)
set(SFML
STATIC_LIBRARIES TRUE)
errory znikły, hello world się pojawiał i myślałem że problem z głowy.
  • Odpowiedz
@DoubleWu: Czekaj, ty jesteś na Windowsie czy na Linuksie, bo linijka "set(SFMLROOT D:/sfml/SFML-2.5.1)" sugeruje Winde, a linijka "set(CMAKEMODULEPATH "/usr/share/SFML/cmake/Modules/" ${CMAKEMODULE_PATH})" linuksa?
  • Odpowiedz
@Sedd: Windowsa, tak szczerze nawet nie wiedziałem, że ta druga linijka dotyczy linuksa. Na necie pojawiała się tak czy siak nawet jak ktoś pytał o windowsa
  • Odpowiedz