Wpis z mikrobloga

Zakupiłem transmiter do auta i pytanie brzmi, na jakich falach będzie najczystszy sygnał? Jest jakaś zasada?
  • 8
@hvshv: Ja przejrzałem na necie listę stacji FM w moim mieście w poszukiwaniu najszerzej przerwy. Ustawiłem sobie dokładnie pomiędzy dwoma takimi stacjami i śmiga :)
@RaczejNiePiszDoMnie: jeśli Twój transmiter posiada funkcję zestawu głośnomówiącego, to wydaje się, że tak. (ja kupiłem roidmi 3s i nie da się przez niego rozmawiać, nawet nie nadaje głosu rozmówcy) Aczkolwiek raczej mało to prawdopodobne, ktoś by musiał stojąc obok w korku skanowac częstotliwości.
@RaczejNiePiszDoMnie: Trudno mi ocenić jednoznacznie, (nagłośnienie w aucie pozostawia sporo do życzenia) czasem bywa, że jest bardzo okej (nie tak czysta jak z płyty), a czasem sa jakieś dziwne zagluszenia. Taka całościowa ocena to 4/6, zważywszy na to, że jedyną alternatywa był zakup radia z BT, gdzie najtańsze nawet kosztują kilka stów.
@RaczejNiePiszDoMnie: dodam, że w niektórych samochodach w których używałem urządzenia, pojawiały się zagluszenia gdy równocześnie nadawalem i ladowalem telefon. Kolega, który jest bardziej za pan brat z elektroniką uważa, że można to wyeliminować dodając jakiś filtr na przewody czy coś takiego.