Wpis z mikrobloga

@nowy_ja tak rzucał się, że nauczyciele zarabiają 5k xD

To teraz patrz, jak w szkole w Poznaniu zarabia się te 5000 xDDD

5000 bez dodatku wiejskiego (bo niby jak w poznaniu) + nadgodziny nie będą w pełni wypłacone bo nie ma pieniędzy. No no, z dobrobytu to chyba na karaiby w te święta polecą xD

#polityka #4konserwy #neuropa #ekonomia #pieniadze #szkola #szkolnictwo #nauczyciele #heheszki
kosti9191 - @nowy_ja tak rzucał się, że nauczyciele zarabiają 5k xD 

To teraz patr...

źródło: comment_q8aY40vyaNd2KOo7GQskwYHXIkWLhOJh.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
Zawsze możesz zmienić pracę.


@Notabene: Niskie płące nauczycieli skutkują #!$%@? poziomem oświaty (bo kto żyw i mądry ten #!$%@? prędzej czy później).

Tanie państwo = #!$%@? państwo.
  • Odpowiedz
@hehenuanek

Niskie płace? W 2008 roku miałem profesora który jako jedyny w mojej średniej szkole wyśmiewał pokój nauczycielski i otwarcie mówił o swoich zarobkach, miał wtedy 30zł netto na godzinę. Śmiał się że nauczyciele narzekają bo im ciągle mało. Zwykła średnia szkoła w wwa.
  • Odpowiedz
@Notabene: Przy 18 godzinach tygodniowo (nauczycielskie pensum) to wychodzi zajebiste 2160 złotych miesięcznie.

O ile faktycznie tyle mu płacili, bo w "zwykłej" szkole średniej nie jest płacone nauczycielom od godziny.
  • Odpowiedz
@hehenuanek

Facet pracował normalnie 6h dziennie, miał dni że i po 8 lekcji jednego dnia.

Oczywiście to przykład z wwa, jednak dalej twierdzę że nie mają źle i niech przestaną #!$%@?ć głupoty
  • Odpowiedz
Facet pracował normalnie 6h dziennie, miał dni że i po 8 lekcji jednego dnia.


@Notabene: No to ciekawie, bo nauczyciel robi po 18 h tygodniowo. Albo #!$%@? od rzeczy, albo to nie był "zwykły nauczyciel. Niezależnie, nawet przy 40 godzinach tygodniowo te trzy dychy dają niespełna 5 tysięcy.

Oczywiście to przykład z wwa, jednak dalej twierdzę że nie mają źle i niech przestaną #!$%@?ć głupoty


@Notabene: Z perspektywy kierowcy tira
  • Odpowiedz
@hehenuanek

No i się zaczyna, wypunktowałbym Cię gdyby tylko mi się chciało ale po co rozmawiać z kimś kto potrafi napisać tylko tyle że kierowca tira sra do żwira. Praca jak każda inna, jak widać bardziej opłacalna od zawodów "inteligenckich".

Mam wyższe wykształcenie, pracuje jako kierowca bo to lubię, praca sprawia mi frajdę i przyjemność, mogę śmiało mówić że moje życie jest cholernie udane, myślisz że teksty o sraniu do żwira jakoś
  • Odpowiedz
Musisz zrozumieć że jeżeli nie pasuje komuś praca


@Notabene: A ty musisz przyjąc do pustej łepetyny, że praca to towar jak każdy inny - czyli tania będzie na 99% #!$%@?.

Po taniej kaszance ma się sraczkę, po tanich papierosach instant raka a po tanich hamulcach #!$%@? się w drzewo.

Przy tanich lekarzach ma się mało lekarzy i kolejki, przy tanich nauczycielach ma się niedouczona dzieci, przy tanich uczelniach ma się magistrów
  • Odpowiedz
@hehenuanek

Pracujesz tanio bo zrobiłeś gównomagistra na gównouczelni jak setki tysięcy innych gównomagistrów, rynek się przeżarł ilością nauczycieli i #!$%@? zarabiasz. Jest ich jak psów czy ludzi po prawie, gdzie przeciętna uczelnia przyjmuje ich 1000 na rok a potem szok i niedowierzanie bo okazuje się że zarobki słabe.
  • Odpowiedz
Pracujesz tanio


@Notabene: Ja akurat pracuję "drogo" bo ukończyłem dobre studia (prawo) i specjalizuję sie w dochodowej działce.

rynek się przeżarł ilością nauczycieli


@Notabene:

xD

pensje nauczycieli ustala rynek

w #!$%@? państwowych szkołach xD


z takimi tu siedzimy.

przeciętna uczelnia przyjmuje ich 1000


@Notabene: 1000 to przyjmuje jakiś UJ, a słabo zarabiają osoby idące na aplikacje (w czasie aplikacji). Radca prawny w głupim ZUS-ie, PKP czy innym takim ma
  • Odpowiedz
@hehenuanek

Ta, jak moja sąsiadka jebiąca w kancelarii za najniższą krajową xD

Typie, kogo ty chcesz oszukać? Przejrzałem twoje wpisy i widzę że ładnie życie sobie przy monitorze napisałeś.

Idź już w #!$%@? bo się tych wypocin czytać nie da.
  • Odpowiedz
Ta, jak moja sąsiadka jebiąca w kancelarii za najniższą krajową xD


@Notabene:

xD

w kancelarii


Teraz jeszcze raz przeczytaj, jak napisałem w głupim ZUS-ie, PKP czy innym takim i W podatkach i doradztwie podobnie i się zastanów czemu ona sie pod to nie łapie.

Typie, kogo ty chcesz oszukać?


@Notabene: Na pewno nie faceta srającego do żwira. Nie wierzysz - popatrz po ogłoszeniach na pracuj.pl czy raporty płacowe z "wielkiej
  • Odpowiedz
@Notabene: a zresztą #!$%@? z tym. Masz tu moją staruteńką fotkę pensji z dawnej pracy (~1 roku temu, coś koło tego), którą wysłałem do ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl onegdaj bo się rzucał. Nowej fotki nie zrobię, bo mi się aparat #!$%@?ł - ale wierz mi, jest wyraźnie więcej, bo wtedy byłem młody, głupi i na stażu xD

Na saldo nie patrz, bo mi akurat kasa z jakichś lokat spadła.
hehenuanek - @Notabene: a zresztą #!$%@? z tym. Masz tu moją staruteńką fotkę pensji ...

źródło: comment_OWpUpfk4VmBWT2DMvYXik4aab9DbTay9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
A ty musisz przyjąc do pustej łepetyny, że praca to towar jak każdy inny - czyli tania będzie na 99% #!$%@?.


@hehenuanek: Tak się tylko w trącę(opisuję lokalny rynek, nie znam statystyk dla PL) , z tego co obserwuję jak znajomi/znajome nauczycielki szukają pracy to widać, że chętnych do pracy jest wiele, z jakością taka a nie inną.

Więc patrząc na rynek nauczycielski, że jest jak każdy inny towar to przy
  • Odpowiedz
Rozwiązaniem jest znaczne podniesienie (sensownych) wymagań jeśli chodzi o jakość pracy nauczycieli, w raz z podniesieniem wymagań gorsi powinni się wykruszyć i wtedy można podnieść płace aby zachęcić lepszych.


@LowcaG: Zwiększenie wymagań przy niezwiększeniu płacy zawsze kończy się jednym - ucieczką ludzi z pracy.

Więc patrząc na rynek nauczycielski, że jest jak każdy inny towar to przy tej cenie (wynagrodzeniu) akurat rynek jest jak widać w równowadze, nawet wychodzi na to,
  • Odpowiedz
Zwiększenie wymagań przy niezwiększeniu płacy zawsze kończy się jednym - ucieczką ludzi z pracy.


@hehenuanek: Przecież napisałem o zwiększeniu płacy, może nie zbyt uwypukliłem o co mi chodzi.
Jednym słowem, nie wystarczy podniesienie płacy, trzeba podnieść równolegle wymagania.(nie chodzi mi o wymagania startowe, typu wykształcenie itp. tylko o "kontrolę" jakości wykonywanej pracy).

I co z tego? Nam nie chodzi o ilość, tylko o jakość. Mając 100 miejsc i 300 kandydatów teoretycznie
  • Odpowiedz
@hehenuanek: tak z ciekawości co potwierdza, że to fotka z pensji od pracodawcy, a nie jakiegokolwiek transferu pieniężnego?

Nauczyciele w niezłych liceach, czy innych prywatnych szkołach też potrafią dobrze zarobić. Tak odnośnie pracy w zusie, czy PKP, a nie w kancelarii.
  • Odpowiedz
tak z ciekawości co potwierdza, że to fotka z pensji od pracodawcy, a nie jakiegokolwiek transferu pieniężnego?


@Maneharno: Stan konta i to, że mam w głębokiej okrężnicy czy mi w to ktoś wierzy, czy nie. Realia rynku dla prawników mądrzejszych od tych, co pójdą do lokalnego mecenasa klepać jakiś chłam w nakazowym czy rodzinnym opisałem dobrze, kto umie myśleć ten wie jak je zweryfikować - kto nie umie to mnie wali
  • Odpowiedz