Wpis z mikrobloga

#ksp #kerbalspaceprogram #kerbale zrobiłem sztuczno-naturalnego satelitę :)
Kamulec okrążający kerbin na wysokości 150km. Jako że pierwszy raz bawiłem się w łapanie asteroidów, musiałem odbyć 5 lotów (pewnie da się zrobić w jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°))
1. Przechwycenie wstępne - wyjście poza wpływ Kerbinu, przechwycenie asteroidy. Po złapaniu okazało się że jest na kursie kolizyjnym z Kerbinem. Tu się zaczęły schody - rakieta była zbyt słaba żeby spowolnić lub przyspieszyć asteroidę na tyle, żeby uniknąć kolizji. Pozostawało manewrowanie kątem. Asteroida minęła Kerbin o około 100km i zamknąłem orbitę. Niestety orbita była odwrócona o około 70° w stosunku do osi kerbinu oraz Ap 4500 km.
2. Prostowanie orbity nr.1 - Lwią część paliwa pochłonęło uzyskanie kąta orbity asteroidy, po zbliżeniu udało się zmniejszyć jej kąt zaledwie do 49° (przy czym popełniłem błąd przy starcie - startowałem równolegle do równika)
3. Prostowanie orbity nr.2 - tym razem startowałem pod kątem odchylonym o około 40° od równika, zaoszczędziłem dużo paliwa i wyrównałem orbitę asteroidy do 9°
4. Ostatnie prostowanie i zmniejszanie Ap. - kąt wyrównany do 0° Ap zmniejszone do 600km
5. Zakończenie misji - Zmniejszenie Ap do 150km, zwiększenie Pe do wyrównania orbity, pamiątkowa fotka i do domu. Jedyny załogowy lot, wykonywany inną rakietą, pozostałe były bliźniacze. Przed rozpoczęciem zbliżenia zorientowałem się że nie zamontowałem RCS xD trochę więcej manewrów zbliżeniowych i dało radę bez nich
Pobierz CichyBob - #ksp #kerbalspaceprogram #kerbale zrobiłem sztuczno-naturalnego satelitę :...
źródło: comment_hYEAvfeMo1YMFIsajM0hpdEgItQpv27v.jpg
  • 1