Wpis z mikrobloga

Fizycy zaproponowali wprowadzenie anty-Wszechświata dla symetrii

Fizycy teoretyczni wysunęli model, w którym w momencie Wielkiego Wybuchu narodził się symetryczny anty-wszechświat wraz z naszym wszechświatem. Czas płynie w przeciwnym kierunku, przestrzeń odbita lustrzanie , a zamiast materii w niej istnieje antymateria. Publikacja w Physical Review Letters

Link do znaleziska (dodałem tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/4708087/fizycy-zaproponowali-wprowadzenie-anty-wszechswiata-dla-symetrii/

#nauka #astronomia #astrofizyka #fizyka #fizykakwantowa #kosmos #wszechswiat #czarnamateria #swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #mikroreklama
RFpNeFeFiFcL - Fizycy zaproponowali wprowadzenie anty-Wszechświata dla symetrii

Fi...

źródło: comment_cXvUHO0mCrHrOPplK2qXtpBPaHJQ2UFD.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
Mowil ze płyniecie czasu to tylko zludzenie i ze przeszłość, teraźniejszość i przyszłość istnieją w tym samym momencie


@Hrrr_tfu: to tylko hipotea i niespecjalnie mocna skoro dylatacja czasu mozna przesunac i tym samym rozsynchronizowac zegar
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: znaczy wiesz - co do odwrotnego kierunku czasu, to w kwantowej teorii pola antycząstki to są właśnie zwykłe cząstki, które biegną do tyłu w czasie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Stało się: Izrael stworzył swój własny program kosmiczny. No i polecieli ci dzielni astronauci w swej koszernej rakiecie. Nowoczesna technologia, lecą niebywale szybko, mijają kolejne planety, gwiazdy, czasem zdarzy się jakaś mgławica... W pewnym momencie są już tak daleko, że pojawiają się masy antymaterii. Nic to, lecą dalej, mijając antygalaktyki, antygwiazdy... Patrzą- antyplaneta. Lądujemy- pada decyzja. I wylądowali na antypolanie. Rozglądają się, a na skraju antypolany, pod antylasem stoi sobie antydomek. Antydym
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: Czy #swiatnauki to Twój tag? Jeśli tak to poproś moderację żeby zrobili z niego Twój tag autorski. Jeśli nie to fajnie gdybyś jednak założył własny. Wołanie jest trochę ułomne, wolałbym się z niego wypisać, nie lubię jak mi świecą nieodczytane wiadomości, niektórzy woleliby po prostu powiadomienia z tagu.
  • Odpowiedz
@TomaszWKS:

To nie mój tag, ale w dużej części ja go wypromowałem dodając do swoich najlepszych znalezisk.
Nie wiem jak można zrobić tag autorskim?

Możesz spokojnie wypisać się z MikroListy 'swiatnauki' bo zawsze ten tag dodaje do wartościowych znalezisk.
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL:

Nie wiem jak można zrobić tag autorskim?


Trzeba napisać chyba do moderacji (tak, wiem...).

Możesz spokojnie wypisać się z MikroListy 'swiatnauki' bo zawsze ten tag dodaje do wartościowych znalezisk.


Dodajesz sporo tagów i nie wiem czy wtedy dla wszystkich działają powiadomienia. Kiedyś było chyba tak, że powiadomienia działały tylko dla pierwszych pięciu, a jak jest obecnie nie wiem, trzeba przetestować. No i drugi problem jest taki, że inni też trochę
  • Odpowiedz
@TomaszWKS:

Ja dodaje ten tag #swiatnauki tylko raz dziennie , albo raz na dwa dni.
Trochę mi głupio prosić aby ten tag zrobili moim autorskim ponieważ nie ja go zakładałem ( chociaż kiedy zaczynałem było tam 72 obserwujących teraz jest ponad 500
Nie wiem do końca czy to moja zasługa.

Temat dość trudny.
Poczekam na opinie innych Mirków - bo teraz jesteś jedynym który ma z tym takie problemy.
  • Odpowiedz