Wpis z mikrobloga

Nasz kupiony dom jest co raz bliżej.
Po praktycznie trzech tygodniach podpisywania papierów dostaliśmy oficjalna zgodę na przydzielenie hipoteki i ostatni papier zostanie podpisany u notariusza 04.01.2019. (òóˇ)
Najpierw musimy wplacic wkład własny notariuszowi (ok.11200€), który rozdysponuje pieniądze na podatek, siebie, tłumacza i resztę małych zawartych w tej kwocie.
Tym oto sposobem mamy spokojne święta - wolne od zmartwień czy się uda..
Po świętach zaczynamy pakowanie.
Przed wizytą u notariusza jedziemy z inspektorem, obecnym właścicielem i maklerem na sprawdzenie domu przed kupnem dom na papierze.
Pozostaje tylko otworzyć abonament na prąd/gaz, wodę i internet, ale to po nowym roku..

#speedywholandii #holandia #emigracja #nieruchomosci
BySpeedy - Nasz kupiony dom jest co raz bliżej.
Po praktycznie trzech tygodniach podp...

źródło: comment_XxbYD5hljKyvHcUB1HOh9NS3Fqy2MiTo.jpg

Pobierz
  • 46
@BySpeedy: btw, ile m2? Okna były "robione" tzn, całe masz nowe?

Piec w sumie z 2009 roku, ale można go wymienić niewielkim kosztem.


Nie warto, dopóki się nie psuje. Mój ma już z 15 lat i nie będę go wymieniał dopóki nie zdechnie, bo coś dobrej klasy to 3-4k minimum.
@BySpeedy: ja kupuję nowe - na piętrze mam pojedyncze szyby, a ramy już się nie nadają do renowacji. Znalazłem niemiecką firmę, która kupuje okna w Polsce, ale daje gwarancję na miejscu, zapewnia też montaż. No i w bardzo dobrych cenach.

jeśli chodzi o piec to bardziej mi chodzi o energooszczędnosc.


@BySpeedy: przy tej klasie energetycznej którą masz nie oszczędzisz wymieniając piec więcej niż €200-300 rocznie (zależy jak bardzo ciepło lubisz
@geuze skoro Limburgia, to stawiam, że kupiłeś za wiele mniejsze pieniądze, ja mieszkam w Randstad-zie, więc domy tu są za krocie..
Mam tu znajomego, który bawi się w sprzedaż polskich okien+montaż. Jeśli chcesz to mogę Ci dać numer. Może się dogadacie.