Wpis z mikrobloga

Jakie upominki mogę przywieźć znajomym z Wiednia? Podpowiedzcie co warto, bo mam wrażenie, że teraz wszystko jest przytłamszone przez świąteczne jarmarki i może coś ciekawego pomijam.
A i niestety żadnych płynów, bo tylko z bagażem podręcznym lecę.
#wieden #austria
Wołam @yale @level bo chyba tu mieszkacie, tak kojarzę.
  • 11
Możesz tort sachera zabrac sa ladnie pakowane jako upominki. Zalezy ile chcesz pieniędzy tez przeznaczyc i dla kogo maja byc prezenty. Mysle ze słodycze są dobrym pomysłem (kulki mozarta czy tutejsze czekolady). Najbardziej sie beda cieszyć jak przywieziesz euro ;) zdrowych i wesolych świąt życzę!
@advert: mieszkam. Mozartkugeln te kulki „mozarta”, wafelki Manner najbardziej znane, ja czasami biorę znajomym te duże czekolady ritter sport; w Wiedniu w niektórych Spar są tez fajne „ciasta w puszce” one są bardzo małe kosztują ok 10€ i właśnie jest tam smak Sachertorte tez (najbardziej znane wiedeńskie ciasto mocno kakaowe z marmolada brzoskwiniowa)- ja kiedyś brałam jako upominek bo to super gadżet. Oprócz tego bardzo znanym przysmakiem z Austrii są pestki
Opis @TheGirl wymiata trudno coś dodać. Ja śmigam autem więc kupuje... kawę i skrzynke piwa ;) oraz pare kombinacji wafelków Mannera i mam spokój ;)

Jak masz jeszcze chwile to możesz wstąpić do Merkura na Hohemarkt (ten koło zegara w centrum... i kilka kroków od ostatniej strzelaniny :/) tam jest spory wybór produktów lokalnych (są flagi krajów skąd pochodzą produkty) bo ... sporo słodyczy niestety jest made in Germany albo Switzerland. No