Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #oswiadczenie #przepisydrogowe #prawojazdy

Kto powinien bardziej uważać? Bezbronny pieszy czy osłonięty kierowca w samochodzie?
Co zrobi kierowca przy zderzeniu z pieszym? Zacznie przeklinać, spojrzy na samochód i zadzwoni na policję.
A co będzie robić pieszy? Będzie leżał połamany 20m dalej walcząc o życie.
Uważam ,że powinno się zmienić przepisy i samochody powinny mieć pierwszeństwo na przejściu dla pieszych!
Jeśli pieszy nie zatrzyma się i nie rozejrzy to w razie wypadku będzie to jego wina!
Samochód nawet gdyby jechał bardzo wolno nie zatrzyma się w miejscu w przeciwieństwie do pieszego.

Nie potrafię zrozumieć tej postępującej bezmyślności pieszych, którzy w ramach tego że mają takie prawo lezą pewni swego.


Pomimo ważniejszej pozycji pieszego w świetle przepisów, to on zawsze gorzej skończy w wypadku potrącenia, i to on może dużo łatwiej uniknąć zdarzenia, po prostu patrząc gdzie idzie. Myślcie ludzie.

Prawo prawem, ale gdzie logika? Komu łatwiej się zatrzymać, ważącej często ponad półtorej tony stalowej puszce, czy pieszemu? Kogo łatwiej dostrzec - blisko dwumetrową oświetloną puszkę, czy kolesia idącego w czarnej kurtce wieczorem?
Altru - #samochody #motoryzacja #oswiadczenie #przepisydrogowe #prawojazdy 

Kto po...

źródło: comment_4FgWsBQpYkIxZ5slabZ5USc78sSt6b6i.jpg

Pobierz
  • 244
  • Odpowiedz
"w przeciwieństwie do przepisów obowiązujących w wielu krajach Europy (których przestrzegają i do których przyzwyczają się także polscy kierowcy), aktualnie kierujący samochodem w Polsce nie musi ustępować pierwszeństwa pieszemu w każdym przypadku, gdy tylko zauważy, że ten zbliża się do pasów. Kierowca musi jednak zachować szczególną ostrożność zbliżając się do oznakowanego przejścia i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który się już na nim znajduje."

"przejścia dla pieszych to szczególne miejsca wyznaczone na obszarze drogi,
  • Odpowiedz
@Altru: Ale przeciez piesi nie maja pierwszenstwa na drodze, wiec o co chodzi? Dopiero jak wejdzie na pasy to ma pierwszenstwo, ale musi wczesniej ustapic, jesli tego nie zrobi, to jest to wtargniecie na droge i karalne. Inna rzecz, ze czesto ciezko to udowodnic, wiec warto jezdzic z kamera...
  • Odpowiedz
OP swoim postem broni dzbana ze zdjęcia, który nie widział wyraźnie oznaczonego na czerwono przejścia dla pieszych i w konsekwencji rozjechał pieszego. Gdyby dzban zgodnie z przepisami zwolnił przed przejściem, w najgorszym wypadku lekko potrąciłby pieszego, zatrzymujac się bezpośrednio na przejściu, a nie 20 metrów dalej.
  • Odpowiedz
@Altru: wygodniccy samochodziarze. Bo by zwolnić musiał. Auta opanowały całe miasta. Nigdy nie będę popierał kierowców bo podporządkowane są im wielkie przestrzenie a dla pieszych zostają jedynie skrawki
  • Odpowiedz
Uważam ,że powinno się zmienić przepisy i samochody powinny mieć pierwszeństwo na przejściu dla pieszych!

@Altru: Przecież mają. Jesteś niedorozwinięty?

Czy postulujesz, żeby samochody miały pierwszeństwo naawet jak piesi są na środku drogi?
  • Odpowiedz
@Altru dlatego u mnie na zakładzie pracy jest tak, że to wózek widłowy ma pierwszeństwo nad pieszym. Łatwiej człowiekowi się zatrzymać niż wozkowi z 3 tonami ładunku.
  • Odpowiedz
  • 1
@Altru Dobrze powiedziane- kierowcy zabiorą papiery i może nawet iść siedzieć na x lat.
Pytanie- Warto było dla tego srać przez rurkę do końca życia albo być warzywem?!
I to #!$%@? że "a w Anglii to.." no i #!$%@? że w Anglii. W Anglii też za kordzika w kieszeni spisuje cię policja uzbrojona w pałki i co my też mamy rozbroić służby?

uuu zwolnij przed przejściem

Zwłaszcza jak przejście co 200m
  • Odpowiedz
  • 1
@Cephei trochę z dupy ten argument. Ludzie po prostu podporządkowują się głupiemu prawu, bo boją się odpowiedzialności. Uważają za innych, bo nie chcą ponosić konsekwencji cudzej głupoty. Na tej samej zasadzie gdyby zakazać sprzedaży lin albo budowy budynków wyższych niż 2 piętra, rozwiązali byśmy problem samobójstw, bo główne sposoby to powieszenie i skok z wysokości. Łapiesz analogię?

OP ma 100% racji w tym co pisze, ale to zrozumie tylko kierowca z dużym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Altru: w wielkiej brytanii na przejsciach z pasami pieszy ma pierwszendtwo juz kiedy sie zbliza i nikt proboemow z zatrzymaniem sie do zera nie robi ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam nie #!$%@?

@peszmerd: kupisz samochód to zrozumiesz
  • Odpowiedz
@Altru: Najpierw musisz sie ucywilizowac mongoidzie zebys zrozumial dlaczego jest takie prawo, a nie inne. Jesli ci nie pasuje to wracaj do azji.
  • Odpowiedz
ja zawsze się zatrzymuję jako pieszy i czekam aż ktoś mnie przepuści, a następnie dziękuję skinieniem głowy i uśmiechem. Sam jestem kierowcą i mnie denerwuje jak ktoś się wpieprza na pasy.


@monteskjusz: może jeszcze mam loda jaśnie panu w samochodzie zrobić, że łaskawie się zatrzymał? Nie #!$%@? się pod maski samochodów "bo mam pierwszeństwo" no ale takie podejście to trochę przegięcie.

denerwuje mnie jak jadę ostatni za autami, za mną nikogo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Altru: Rozmawiałem kiedyś z jednym Chińczykiem na ten temat. Kwestia pierwszeństwa bardzo go właśnie u nas dziwiła. U nich to właśnie pieszy musi uważać na samochody i nikt nie wyobraża sobie by było inaczej. Nie pamiętam niestety z jakiego regionu dokładnie był.
  • Odpowiedz
Problemem dla mnie jako kierowcy jest to, że w mieście na przejściu bez świateł można stać minutę, zanim przejdą sznurkiem pojedynczy piesi. Ustąpisz pierwszemu, to już kolejny podbiega, żeby tylko przejść. Ale samo "skakanie" od przejścia do przejścia nie jest żadnym problemem dla każdego, kto jeździ zgodnie z przepisami.
  • Odpowiedz